Próchnica – jak leczyć?

Dbałość o zęby to jedna z najważniejszych rzeczy o której należy pamiętać. Niezależnie od tego, czy ma się lat dwadzieścia, czterdzieści, czy tylko dziesięć – koniecznością są regularne wizyty u stomatologa, dzięki którym będzie można szybko wyleczyć pojawiające się dolegliwości. Jedną z nich może być próchnica. Czy można ją wyleczyć? Warto sprawdzić, co też w tej kwestii jest w stanie zaoferować stomatolog Konin.

Metody leczenia próchnicy

W profesjonalnych gabinetach dentystycznych można spotkać się z różnymi metodami leczenia próchnicy. Jedna z nich odnosi się do remineralizacji zęba. Jest to metoda polegająca na oczyszczeniu zęby. Następne na tą powierzchnię położony jest specjalny żel, który to jest związkiem fluoru. Remineralizacja zęba polecana jest w przypadku osób, które dopiero co mają pierwsze zaczątki próchnicy.

Tego typu dolegliwości zębów mogą powodować pojawienie się ubytków, które wymagają nieco bardziej zaawansowanego leczenia. Próchnica na tym etapie wymaga oczyszczenia chorego zęba oraz wypełnieniu go odpowiednim materiałem kompozytowym. Mówiąc w skrócie – lekarz będzie dokonywał plombowania. Ostatnią metodą, skuteczną przy leczeniu próchnicy, jest doskonale znane leczenie kanałowe.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


trzy − dwa =