Białe wino – z jakimi potrawami najlepiej się komponuje?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Białe wino – z jakimi potrawami najlepiej się komponuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaj wina, po które się sięga, często zależy od potraw, do których będzie ono podawane. Wartym przytoczenia jest fakt, że w krajach o bardzo rozwiniętej kulturze picia tego napoju, największą popularnością cieszą się głównie wina białe, czerwone są zaś wybierane nieco rzadziej. Nie ma się czemu dziwić – białe odmiany są powszechnie uważane za łagodniejsze i orzeźwiające. Dzieje się tak dlatego, że produkuje się je najczęściej z soku pochodzącego jedynie z miąższu owoców winorośli, pozbawionego choćby cierpkich tanin zawartych w skórkach.

Kilka podstawowych zasad

Właściwości te powodują, że białe wino można serwować do delikatniejszych potraw. Intensywny, czerwony napój mógłby zakłócić doznania organoleptyczne i po prostu przykryć smak niektórych dań. Z pewnością komponuje się ono wyjątkowo dobrze z chyba wszystkimi rodzajami owoców morza i ryb. Kruche, białe mięso o specyficznym, morskim aromacie może zostać doskonale dopełnione przez wina o cytrusowych nutach. Inną grupą jest drób, taki jak kurczak czy indyk oraz gęś i kaczka. Te ostatnie wymagają jednak win nieco intensywniejszych. Nie należy też zapominać o deserach, które właściwie zawsze dobrze łączą się z jasnym rodzajem napoju. Trzeba przy tym pamiętać, że im słodszy jest deser, tym wino musi być bogatsze w cukier. Połączenia takie to nie tylko kwestia zasad, ale również własnych preferencji. Te z kolei warto wykształcić próbując różnych win, korzystając choćby z bogatej oferty zaprezentowanej pod adresem https://winostyl.pl/wina-biale.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Folie ochronne na telefon – czy warto używać?
Folie ochronne na telefon – czy warto używać?
W dzisiejszych czasach większość osób korzysta ze smartfonów. Są to urządzenia charakteryzujące się wieloma funkcjami i możliwościami, ale także dosyć […]
Polecamy