Co warto wiedzieć przed adopcją kota?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Co warto wiedzieć przed adopcją kota?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Adopcja zwierzaka to poważny krok, do którego musimy przygotować się psychicznie. Ważna jest tu pewność co do swojej decyzji. Czworonóg znajdujący się w schronisku może być po ciężkich przejściach, dlatego nie powinniśmy fundować mu zawirowań związanych z naszą niekonsekwencją. Pamiętajmy też, że kot, który pojawi się w naszym domu, musi mieć czas na przyzwyczajenie się do nowego otoczenia i do właścicieli. Nie każdy mruczek będzie otwarty na pieszczoty od pierwszych chwil.

Jak zaadoptować zwierzaka

Chcąc przyjąć pod swój dach mruczącą i potrzebująca miłości istotkę, możemy odwiedzić schronisko stacjonarnie lub przez Internet. Np. na tej stronie https://schronisko.com/zwierzeta/nowo-przybyle-do-schroniska/ znajdziemy informacje o nowo przybyłych mieszkańcach poznańskiego przytuliska. Nie wybierajmy jednak nowego towarzysza jedynie na podstawie zdjęć. Zapoznajmy się z nim na żywo i sprawdźmy, czy jest jakaś szansa na nawiązanie relacji. Poza tym przygotujmy się na wizytę pracownika schroniska. Prawdopodobnie będzie chciał on sprawdzić, czy mamy odpowiednie warunki dla kotka. Adoptując czworonoga, musimy także poddać go sterylizacji. Taki zabieg zapobiega niekontrolowanemu rozmnażaniu się zwierząt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przy pomocy jakich rozwiązań mechanizmy w przemyśle działają płynnie i się nie ścierają?
Przy pomocy jakich rozwiązań mechanizmy w przemyśle działają płynnie i się nie ścierają?
Płynne działanie mechanizmów w przemyśle zapewnia specjalna chemia, która zapobiega ścieraniu oraz tarciu. Wśród najczęściej spotykanych produktów, które chronią wrażliwe […]
Polecamy