Jak pielęgnować peruki

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jak pielęgnować peruki
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasami zdarza się tak, że jesteśmy z różnych powodów zmuszeni do noszenia peruki. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że o takie produkty trzeba we właściwy sposób dbać i je pielęgnować, nawet jeśli są zrobione ze sztucznych tworzyw. Absolutną podstawą jest delikatne czesanie włosów peruki za pomocą grzebieni oraz szczotek, a także jej mycie co jakiś czas w celu usunięcia zabrudzeń. To jednak nie jedynie zabiegi, które warto stosować.

Szczotkowanie, mycie i inne niezbędne zabiegi

Na wstępie warto podkreślić, że należy dbać zarówno o peruki naturalne jak i syntetyczne. Jeśli chodzi o te drugie, to przede wszystkim trzeba je czesać i średnio co dwa tygodnie czyścić oraz pielęgnować, wykorzystując do tego celu różne kosmetyki oraz akcesoria. Są to m.in. szampony (z substancjami antystatycznymi), odżywki w sprayu (wspomagające proces układania fryzury), balsamy (nadające włosom naturalny połysk), lakiery (nadające efekt świeżego wyglądu i umożliwiające trwałe stylizowanie), a także szczotki i grzebienie znacznie ułatwiające rozczesywanie włosów. W trakcie zabiegów należy koniecznie pamiętać o tym, aby nigdy nie czesać mokrych ani kręconych włosów, nie stosować do ich suszenia lokówek czy suszarek, a ponadto unikać wysokich temperatur.

Jeśli z kolei chodzi o zasady dbania o peruki naturalne, w tym zwłaszcza tape in słowiańskie (tzw. ogony), które są wyjątkowo delikatne i cienkie, to trzeba pamiętać o tym, że treski z ludzkich włosów należy regularnie czyścić i myć w celu zwiększenia ich żywotności i zachowania połysku. Można stosować te same produkty, których używamy na co dzień do pielęgnacji własnych włosów, ale lepiej jest jednak wykorzystywać specyfiki dedykowane perukom. W trakcie ich mycia szampon nakładamy zawsze na czubek i delikatnie rozprowadzamy palcami albo grzebieniem, powstrzymując się od wykonywania ruchów okrężnych. Perukę myjemy także zawsze od wewnętrznej strony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób przeprowadza się montaż zawiasów do drzwi?
W jaki sposób przeprowadza się montaż zawiasów do drzwi?
Montaż zawiasów do drzwi nie jest trudnym zadaniem, dlatego większość osób może sobie z nim bez problemu poradzić wykorzystując tylko […]
Polecamy