Jak spakować dobrze walizkę?

Hobby i sport
miejsce-poznania
Jak spakować dobrze walizkę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobre, czyli mądre spakowanie się to jedna z najważniejszych umiejętności wszystkich podróżników. Z jednej strony chodzi tutaj o kwestie ekonomiczne, z drugiej strony o praktykę. Kwestie ekonomiczne związane z limitami bagażu, które zostały wprowadzone przez większość linii lotniczych. Kupując bilet w bardzo niskiej cenie musimy się więc liczyć z nieprzyjemnym zaskoczeniem w postaci ekstremalnie małego bagażu, najczęściej w formie plecaka. Kwestie praktyczne dotyczą codziennego podróżowania. Jeżeli spakujemy wielką walizkę, to nie pójdziemy z nią w żadne góry, ani trasę, bo będzie dla nas bardzo dużym ciężarem. Dlatego już chociażby z tych dwóch względów warto umieć się mądrze pakować, czyli zabierać dużo rzeczy w małe pakunki. Powinniśmy pamiętać o kilku zasadach i wskazówkach, aby mądrze się spakować.

Po pierwsze – buty. Zawsze buty, np. adidasy lub trapery górskie zakładamy na siebie, a do plecaka doczepiamy klapki lub sandały, w których będziemy mogli chodzić i jednocześnie zadbać o stopę. Druga zasada dotyczy kurtek, grubych bluz i swetrów. Również powinniśmy, w miarę możliwości, starać się założyć je na siebie. Bieliznę starannie składamy w kostkę, skarpetki zwijamy w kulki. Warto pamiętać też o odpowiednim, szybkoschnących ręczniku. Będzie on praktyczny, a jednocześnie jest możliwość złożenia go w małą kosteczkę. Wodę i inne butelki wkładamy w boczne kieszenie plecaka, a kosmetyki obowiązkowo przelewamy do mniejszych turystycznych buteleczek. Dzięki tym zabiegom na pewno nasz bagaż będzie lżejszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Kala 21.12.2017

    pomocny artykuł przed świętami i wyjazdem do rodzinnego domu, pozdrawiam 😀 hah

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do czego można wykorzystać pieczątki?
Do czego można wykorzystać pieczątki?
Pieczątki biurowe służą do oznaczania wielu przedmiotów. Są one szybkim i łatwym sposobem na komunikację z innymi osobami w Twoim […]
Polecamy