Wodę dostarczaną do budynku mieszkalnego można dodatkowo uzdatnić za pomocą filtrów. Dzięki temu można mieć wpływ na takie czynniki jak ilość związków wapnia oraz metale ciężkie. Instalacje filtrujące wodę należy tak projektować, aby umożliwiały rozdzielenie ujęć do różnych potrzeb bytowych mieszkańców.
Aby uzyskać odpowiednia ilość wody do konkretnych potrzeb, należy stosować filtry montowane w zestawach. Każdy z wkładów odpowiada za usuwanie innych zanieczyszczeń lub substancji szkodliwych. Pozwala to chronić instalację całego budynku przed uszkodzeniami spowodowanymi związkami wapnia. Dobrze jest stosować filtry ogólne dla całego obiektu oraz dodatkowe urządzenia filtrujące do wody pitnej, takie jak te dostępne na https://sklep.water-star.pl/filtry-na-caly-dom-c-2.html. W ten sposób maksymalnie można wykorzystać możliwości, jakie dają takie urządzenia.
Wykonując ujęcie do filtrowanej wody pitnej, należy pamiętać, że takie wkłady filtrujące mają określoną wydajność. Stąd występuje w takich wypadkach konieczność tworzenia ujęcia wody tak, aby służyła tylko do celów spożywczych. Aby nie montować nowych kranów, można zastosować baterie trójdrożne. To wygodne rozwiązanie ułatwiające korzystanie z takiej wody.
Pozwala to na uzyskanie wody pozbawionej wszystkich zanieczyszczeń. Przez to, że używana jest tylko do prac w kuchni i picia to wkład filtrujący starczy na długi okres użytkowania. Filtrowanie wody wstępnie uzdatnionej przez system filtrów również podnosi efektywność takiego rozwiązania i ułatwia planowanie instalacji do wody pitnej.