Jak zadbać o prawidłowy rozwój niemowlęcia?

Pierwsze miesiące życia to czas szybkiego wzrostu, rozwoju i nauki dla Twojego dziecka. W tym czasie tworzone są podstawy przyszłego zdrowia dziecka. Aby zapewnić dziecku jak najzdrowszy i najlepszy rozwój, musisz zwracać szczególną uwagę na podawane mu pokarmy.

Dbaj o dietę od najmłodszych lat

Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to upewnić się, że Twoje dziecko ma zbilansowaną dietę składającą się ze świeżych owoców i warzyw, pełnych ziaren zbóż, chudego mięsa i ryb, niskotłuszczowych produktów mlecznych i dużej ilości wody. Nie zawsze łatwo jest wprowadzić te wszystkie składniki odżywcze do diety dziecka w tak młodym wieku – zwłaszcza jeśli jest ono karmione mlekiem lub wyłącznie piersią (co oznacza, że nie je innych pokarmów).

Mleko w proszku na ratunek!

Tutaj pomocne może być mleko w proszku dla niemowląt. Mleko w proszku zawiera wszystkie niezbędne witaminy i minerały potrzebne niemowlętom. Zawiera również białko, węglowodany, tłuszcze (w tym kwasy tłuszczowe omega 3), błonnik i ważne minerały, takie jak wapń i fosfor, które są niezbędne do tworzenia zdrowych kości i zębów, a także do wzrostu mięśni.

Mleko w proszku dla niemowląt jest zazwyczaj dodawane do innych produktów spożywczych, takich jak płatki śniadaniowe lub owsianka. Upewnij się, że każdy produkt mleczny w proszku, który kupujesz, został opracowane dla niemowląt, ponieważ niektóre nie są. Jeśli obawiasz się, czy Twoje dziecko otrzymuje wystarczającą ilość składników odżywczych, porozmawiaj z lekarzem lub pielęgniarką.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


czternaście + cztery =