Jak wygląda przygotowanie fundamentów pod dom?

Budowa
miejsce-poznania
Jak wygląda przygotowanie fundamentów pod dom?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wykonywanie fundamentów nie jest łatwym etapem budowy domu. Poza tym warunkuje to, czy dany budynek będzie wykonany prawidłowo, czy nie. Przed rozpoczęciem wszelkich prac na terenie budowy powinien pojawić się geodeta, który wytyczy wszelkie charakterystyczne punkty budynku, takie jak na przykład osie. Bardzo istotne jest zachowanie odpowiednich wymiarów w rzucie oraz we właściwych rzędnych. Wszelkie pomiary powinny być skontrolowane przez kierownika budowy.

Przygotowanie fundamentów pod dom 

Aby fundamenty były trwałe oraz wytrzymałe podczas ich przygotowywania należy kierować się odpowiednimi zasadami. Na początku należy zrobić wykopy i przygotować szalunki. Często wykonuje się szalunki ziemne lub drewniane. To w nich układa się specjalne zbrojenie, które należy zalać mieszanką betonową. Jeśli szukamy dobrej jakości zbrojeń, wystarczy odwiedzić stronę dostępną pod adresem https://www.felmax.com.pl/. Mieszanka betonowa musi być odpowiednio odpowietrzona, dlatego też w betonie zagłębia się wibrator buławowy. Warto wiedzieć, iż ten etap budowy musi być ściśle nadzorowany oraz odebrany przez kierownika budowy oraz inspektora nadzoru inwestorskiego. Należy pamiętać także o pielęgnacji betonu już po jego wylaniu. Fundamenty zalewa się wodą przez siedem dni, dzięki czemu są one zabezpieczone przed wysychaniem oraz powstawaniem rys skurczowych. Co istotne, fundamenty osiągają całkowitą nośność po 28 dniach od wylania. Z tego też powodu tuż po ich wylaniu nie należy murować całego budynku od razu, co spowodowałoby obciążenie ich zbyt dużymi siłami. Można jednak z powodzeniem rozpocząć murowanie już kolejnego dnia po wylaniu fundamentów i kontynuować je etapami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Akcesoria ze skóry, które warto mieć
Akcesoria ze skóry, które warto mieć
Wszystkie osoby, które w codziennym życiu dbają nie tylko o swoje zdrowie, ale również o wygląd, z pewnością lubią otaczać […]
Polecamy