Clean room – praca w pomieszczeniach o podwyższonych klasach czystości

Bez kategorii
miejsce-poznania
Clean room – praca w pomieszczeniach o podwyższonych klasach czystości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czyste pomieszczenie to zamknięte środowisko, w którym poziom zanieczyszczeń cząsteczkowych jest kontrolowany do określonej liczby. Czyste pomieszczenia są często związane z produkcją układów scalonych i innych urządzeń o wysokiej precyzji lub do celów diagnostycznych. Pomieszczenia czyste są podobne do sal operacyjnych, ponieważ muszą być sterylne i wolne od szkodliwych zanieczyszczeń.

Najważniejsze informacje

Czyste pomieszczenie to kontrolowane środowisko, w którym cząstki stałe, patogeny i niepowodzenia testów lub produktów spowodowane skażeniem są zminimalizowane lub wyeliminowane. Czyste pomieszczenie to środowisko, w którym prawdopodobieństwo skażenia jest bardzo niskie, a osiąga się to dzięki zastosowaniu określonych barier, takich jak filtry powietrza, rękawice, maski i odzież. Gromadzenie się cząstek i pyłu w pomieszczeniach czystych jest prawie nieobecne w porównaniu z innymi środowiskami, o których wiadomo, że zawierają cząstki do 1 miliona na metr sześcienny powietrza. Wyznaczone obszary w obrębie danego obiektu są oznaczane jako pomieszczenia czyste. Pomieszczenia czyste są zazwyczaj wykorzystywane w laboratoriach i zakładach produkcyjnych, gdzie poziom zanieczyszczenia pyłem lub cząsteczkami musi być utrzymywany poniżej określonego progu. Kwalifikacji pomieszczeń czystych wymagają niektóre branże.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak z pomyślunkiem urządzić własne biuro?
Jak z pomyślunkiem urządzić własne biuro?
Biuro jest miejscem, w którym w komfortowych warunkach możemy wykonywać swoje zawodowe obowiązki. Jest to miejsce, w którym spędzamy kilka […]
Polecamy