Dzieci muszą uprawiać sport! Przeczytaj dlaczego

Hobby i sport
miejsce-poznania
Dzieci muszą uprawiać sport! Przeczytaj dlaczego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieci potrzebują różnorodnej aktywności fizycznej, a nie tylko jednego sportu. Dzieci, które uprawiają różne sporty mają wyższą samoocenę, lepszą koordynację i silniejsze umiejętności społeczne. Dzieci, które uprawiają sport, częściej stają się również aktywnymi fizycznie dorosłymi.

WF w szkole nie wystarcza

Lekcje wychowania fizycznego są wymagane przez prawo dla wszystkich dzieci w szkołach publicznych. Jednak zajęcia te nie oferują uczniom wystarczającej ilości czasu, aby mogli oni uzyskać korzyści z aktywności fizycznej lub spełnić wymagania standardów stanowych. Dzieje się tak często dlatego, że nauczyciele muszą uczyć wielu przedmiotów po obiedzie i przed szkołą, a często nie mają wystarczająco dużo czasu na nauczanie wychowania fizycznego w czasie swoich zajęć. Dlatego uczniowie mogą czuć się sfrustrowani i niezmotywowani do aktywności fizycznej, ponieważ nie mieli z nią styczności w dzieciństwie i okresie dojrzewania. Poleca się zapisać dziecko na jakieś dodatkowe zajęcia, np. na sztuki walki. Wejdź na stronę http://www.aikidokids.pl/ aby je zapisać.

Dlaczego dzieci muszą się ruszać?

Dzieciom często brakuje pewności siebie, gdy próbują nowych aktywności i mogą czuć się zakłopotane, jeśli nie uda im się coś zrobić po raz pierwszy lub nie nadążają za innymi. Może to prowadzić do oderwania ich od aktywności fizycznej, która mogłaby przynieść im korzyści w przyszłym życiu. Nie ma wątpliwości, że dzieci i młodzież potrzebują aktywności fizycznej, aby rozwijać swoje umysły i ciała. Aktywność fizyczna może pomóc poprawić wyniki w nauce, zmniejszyć poziom stresu i zwiększyć poczucie własnej wartości. Pomaga również dzieciom utrzymać zdrową wagę, co zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 w późniejszym okresie życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie rodzaje kawy możemy zakupić w dzisiejszych czasach?
Jakie rodzaje kawy możemy zakupić w dzisiejszych czasach?
Wszyscy kochamy kawę, ale może być trudno śledzić różne rodzaje i odmiany. Wielu z nas ma swój ulubiony sklep z […]
Polecamy