Ojciec i syn – kilka pomysłów na kreatywne spędzanie czasu razem

Wspólne zajęcie jednoczy rodzinę. Jednak jak znaleźć ciekawy pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem? Przede wszystkim dobrze jest wziąć pod uwagę wiek malucha. Kilkulatek nie będzie umiał skupić uwagi jak nastolatek, a więc choćby przez to nie wszystkie zajęcia wykonywane z ojcem będą sprawiać mu radość. Dużo dzieci podpatruje jak tata dba np. o samochód, czy robi coś w warsztacie, a potem samemu chce mu pomagać. Jak więc spędzić wolny czas razem?

Zajęcia, które nie nudzą

Jest kilka zajęć, które zainteresują i kilkulatka, i nastolatka. Mogą to być choćby drewniane modele do sklejania. Tutaj wybór wzorów jest ogromny. Może to być budowa małego miasteczka, ale i jeden samolot czy mały statek. Sklejanie pozwala uczyć się precyzji i cierpliwości, a efekty pracy są naprawdę piękne. Do tego zajmuje to wiele godzin, które można spędzić razem.

Wspólne uprawianie sportu też jest świetną metodą zacieśniania więzi. Choćby jazdy na rowerze na krótkie przejażdżki po okolicznych ścieżkach rowerowych jest dobrym pomysłem. Wiele zajęć można też wykonywać w domu. A może wspólne gotowanie? Na pewno będzie przy tym dużo zabawy, ale przy tym dziecko nauczy się chociażby podstawowych potraw, które każdy powinien umieć zrobić. Mniejsze dzieci świetnie będą się bawić podczas grania w gry planszowe, a nawet układanie puzzli. Gdy ojciec jest utalentowany muzycznie ma możliwość przekazać swoje umiejętności dziecku i razem z synem ćwiczyć granie na instrumentach, czy komponowanie. Zawsze jest też czas na maraton filmowy w zbudowanej przez siebie bazie w salonie.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


4 × 3 =