Dziecięca odzież, która przyda się na wakacjach

Trendy i życie
miejsce-poznania
Dziecięca odzież, która przyda się na wakacjach
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pakowanie walizek na wakacyjny wyjazd niemal zawsze stanowi spore wyzwanie. Zwłaszcza, że oprócz przygotowania własnych bagaży trzeba jeszcze spakować rzeczy należące dla dzieci. Jak wybrnąć z walizkowej pułapki i zabrać dla pociech jedynie te ubrania, które faktycznie przydadzą się na wakacjach? Przygotowaliśmy krótką podpowiedź dla wczasowiczów!

Wziąć więcej, czy mniej? 

Największy problem podczas pakowania odzieży dla maluchów napotkać można już na początku. W zależności od tego, czy wybieracie się nad polskie morze, a może w zagraniczne góry dziecko powinno posiadać przynajmniej kilka ubranek na zmianę – najlepiej więcej, niż przewidywanych dni wyjazdu. Jeśli planujecie przebywać na wakacjach tydzień, to warto zabrać dla pociechy więcej, niż 7 koszulek, czy par bielizny. Wszystko dlatego, że wakacje najmłodszych członków rodziny to często nieustanne bieganie, zabawa i niekontrolowane jedzenie. Poplamioną lub spoconą koszulkę łatwiej jest zmienić, niż wyprać lub kupić. Nie możesz również zapomnieć o czapce z daszkiem, która przyda się szczególnie w czasie słonecznych dni. 

Koniecznie dopasuj garderobę dziecka do warunków atmosferycznych, jakich spodziewacie się na miejscu wyjazdu. Pamiętaj, że wyjeżdżając w góry w środku lata musisz zabrać dla pociechy grubszą kurtkę i buty na wzmacnianej podeszwie. Obuwie pomoże mu wspiąć się na szczyt po nierównej powierzchni, z kolei kurtka lub sweterek pozwolą na swobodne spacerowanie w niższej temperaturze panującej w górach.

Podobna zasada obowiązuje nad morzem – jeśli przewidywana pogoda przyniesie ze sobą wysokie temperatury zrezygnuj z grubych koszulek i spodenek dla swojej pociechy, na rzecz materiałów o swobodniejszej wymianie powietrza. Nie daj się zaskoczyć – w obu przypadkach wakacyjnych wyjazdów przydatne okażą się peleryny przeciwdeszczowe, które nie zajmą wiele miejsca w walizce, a z pewnością uratują rodzinny wypad w nagłym przypadku. 

Pamiętaj o komforcie swojego dziecka

Choć wydaje się, że o skarpetach w wakacyjnej walizce ciężko jest zapomnieć, to wiele z mam bagatelizuje tą część garderoby z uwagi na wysokie temperatury w czasie lata. Tymczasem trzeba pamiętać, że delikatna skóra na stopach malucha podatna jest na odciski i otarcia, a o te bardzo łatwo jest w czasie wakacyjnych spacerów. Jak więc połączyć komfort dziecka ze swobodną wymianą powietrza między ciałem, a otoczeniem? Wystarczy spakować do walizki skarpety z lekkiego materiału.

Ważne jest, by materiał nie opinał ściśle kostki malucha, w zamian za delikatne spoczywanie na stopie. Podczas wakacji można rezygnować z wysokich modeli skarpet na rzecz popularnych stopek – warto to zrobić zwłaszcza wtedy, gdy dziecko nosić będzie klapki lub sandałki. Na https://kabak.com.pl/kategoria/skarpetki-dla-dzieci można znaleźć różne wersje takich skapret.

Poczucie komfortu podczas wakacji z pewnością zapewni również delikatne nakrycie głowy. Wysokie temperatury niosą za sobą konieczność osłaniania jej przed działaniem słońca zwłaszcza u małych dzieci. Warto pakować do wakacyjnej walizki takie czapki i kapelusze, które jednocześnie nie ograniczą dostępu powietrza do powierzchni czaszki.

Najbardziej komfortowe modele nakryć głowy to te uszyte z delikatnych, zwiewnych materiałów. W przypadku dziewczynek najlepiej spiszą się chustki w jasnych kolorach lub słomiane kapelusze, z kolei chłopcy mogą nosić czapki ze specjalnymi wstawkami z siatki. Trzeba więc pamiętać o zapakowaniu nakrycia głowy w czasie planowania wakacyjnego bagażu dziecka. 

Strój kąpielowy nie tylko nad morzem 

Wielu rodziców planujących wyjazd z rodziną w góry lub w miejsca położone poza dostępem do morza lub jeziora zapomina, że również tam występują specjalne strefy z basenami dla gości ośrodków wypoczynkowych. Właśnie dlatego do przydatnej na wakacjach odzieży dla dzieci zalicza się również stroje kąpielowe. Warto o nich pamiętać zwłaszcza dlatego, że odpowiednio złożone nie zajmują wiele przestrzeni w walizce, a z pewnością mogą umilić rodzinny wyjazd w czasie pochmurnego dnia. To bowiem właśnie wtedy wczasowicze poszukują innych rozrywek, w alternatywie do spacerów po górach, czy kąpieli w morzu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Artykuły do sypialni, które muszą być wysokiej jakości
Artykuły do sypialni, które muszą być wysokiej jakości
Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu , ponieważ to właśnie w nim każdego wieczoru kończymy nasz dzień, […]
Polecamy