Jak skonstruować funkcjonalną garderobę?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Jak skonstruować funkcjonalną garderobę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Garderoba to marzenie większości kobiet kochających modę, ale jest to także niezwykle przydatne pomieszczenie w każdym domu. Aby ten niewielki pokoik spełniał dobrze swoją funkcję, musi być prawidłowo urządzony. Z tego względu najlepiej jeszcze przed rozplanowaniem wnętrza, przemyśleć co będziemy w nim przechowywać. To pozwoli nam na zorganizowanie odpowiedniej ilości półek, wieszaków oraz szuflad mieszczących wszystkie nasze skarby. Warto pamiętać, że garderoba wcale nie musi być osobnym pomieszczeniem. Może to być także zabudowa wykonana na wymiar, która dzięki systemom drzwi przesuwnych do szaf będzie doskonałym rozwiązaniem dla małych mieszkań.

O czym pamiętać projektując garderobę

Wnętrze garderoby musi pasować do naszych ubrań. Jeśli mamy dużo sukienek maxi, płaszcze do kostek oraz garnitury, zaplanujmy drążki na odpowiedniej wysokości, które zapobiegną zagnieceniom. Dla swetrów i t-shirtów lepszą opcją są półki, które wykorzystać możemy także w przypadku butów. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań ułatwiających organizację we wnętrzu szafy. Są to np. specjalne wieszaki na spodnie, paski, torebki, czy też szuflady różnej głębokości wyposażone w rozmaite przegródki. Aby wnętrze garderoby było dobrze widoczne, warto zainwestować także w dodatkowe oświetlenie. Mogą to być taśmy LED podklejone na bokach poszczególnych części lub niewielkie reflektory montowane na szczycie szaf. Tak zaprojektowane wnętrze do przechowywania ubrań będzie wygodne i funkcjonalne, dzięki czemu codzienne stylizacje staną się prawdziwą przyjemnością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto się zdecydować na posiadanie swojej strony w języku obcym?
Dlaczego warto się zdecydować na posiadanie swojej strony w języku obcym?
Prywatnych przedsiębiorców oferujących różnego rodzaju usługi oraz produkty przybywa w Polsce z roku na rok. Zdecydowana większość naszych rodaków marzy […]
Polecamy