Czego powszechnie się używa do klejenia opakowań?

Technologie
miejsce-poznania
Czego powszechnie się używa do klejenia opakowań?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Opakowania to ważny element transportu, handlu, ale również innych dziedzin przemysłu i życia codziennego. Aby opakowania kartonowe wytrzymały transport, jak i inne czynniki zewnętrzne, muszą być odpowiednio i trwale zabezpieczone poprzez sklejenie. W tym celu wykorzystywane są przede wszystkim kleje, które gwarantują trwałe łączenie, ale jednocześnie dbają o czystość stanowiska pracy oraz maszyn. Sprawne urządzenia do ich aplikacji, jak i kleje wysokiej jakości zapewniają odpowiednią wydajność pracy i solidny efekt, czyli trwałe łączenie elementów kartonu. Jakie zatem kleje znajdują powszechne zastosowanie w tym celu?

Sposób na trwałe łączenie

Do klejenia kartonów wykorzystywane są zarówno produkty na gorąco, jak i zimno. Innowacyjnym rozwiązaniem są kleje termotopliwe, które opierają się na poliolefinie, dzięki czemu sprawdzają się do formowania tacek z tektury falistej czy produkcji kartonowych pudełek. Ich atutem jest bezwonność oraz transparentność. Powszechnie wykorzystywany do klejenia opakowań, papieru, a także tworzyw sztucznych jest klej dyspersyjny, którego początkowo płynna konsystencja staje się stała po odparowaniu wody. To produkt bardzo uniwersalny o szerokim spektrum zastosowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja naszej brody?
Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja naszej brody?
Istnieje wiele różnych sposobów na stylizację brody, ale jedno jest pewne: musisz nauczyć się odpowiednio o nią dbać. Oto kilka […]
Polecamy