Jak skutecznie odprowadzać wodę deszczową?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Jak skutecznie odprowadzać wodę deszczową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda opadowa, która spływa rynnami może uszkadzać budynek oraz negatywnie wpływać na jego stan techniczny. Bardzo często zdarza się, że podmywa ona fundamenty oraz dostaje się do piwnic znajdujących się pod budynkiem. Dlatego tak ważne jest znalezienie sposobu na skuteczne jej odprowadzanie. 

Sposoby na odprowadzanie wody deszczowej

Odprowadzanie deszczówki regulowane jest także przepisami prawa wodnego. W wielu miejscach istnieje możliwość stworzenia instalacji deszczowej w budynku i podłączenie jej do istniejącej już kanalizacji. Może być ona odprowadzana wraz z innymi ściekami lub i kierowana do oddzielnej instalacji, dzięki czemu woda z opadów nie trafia do oczyszczalnie co wiąże się z oszczędnościami. Wiele osób decyduje się na zbiorniki, do których trafia deszczówka. Podłącza się je bezpośrednio do rynien, a zgromadzoną wodę można wykorzystać na wiele sposobów w gospodarstwie domowym. Najczęściej jest ona używana do podlewania ogrodu, prania lub spłukiwania toalety. Można także na swojej posesji zbudować zbiornik retencyjny w postaci oczka wodnego lub stawu, o którego trafi deszczówka. Innym sposobem na rozwiązanie problemu jest odprowadzanie wody do gruntu. Decydując się na tę metodę trzeba deszczówkę rozprowadzić po jak największym terenie, aby uniknąć jej gromadzenia tylko w jednym miejscu. W tym celu stosuje się specjalne systemy rozsączania oparte na podziurkowanych rurkach, które rozprowadza się po całej działce. Bardzo często wykorzystuje się także tunele drenarskie, które znaleźć można na stronie https://www.plastikowepalety.pl/tunele-retencyjno-rozsaczajace-becker-320-z-aprobata-techniczna/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mikrosfera – właściwości i zastosowanie
Mikrosfera – właściwości i zastosowanie
Mikrosfera to specyficzny surowiec wykorzystywany coraz częściej w wielu dziedzinach przemysłu. Występuje w postaci sferycznych cząsteczek krzemianowo-glinowych o uziarnieniu w […]
Polecamy