Jak zabezpieczone są pokoje hotelowe?

Technologie
miejsce-poznania
Jak zabezpieczone są pokoje hotelowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy zatrzymujesz się w hotelu, prawdopodobnie nie myślisz o bezpieczeństwie swojego pokoju. Ale pokoje hotelowe są w rzeczywistości jednymi z najbardziej bezpiecznych miejsc na Ziemi.

Najbardziej oczywistym sposobem, w jaki hotele zabezpieczają Twoje cenne przedmioty, jest zamek w drzwiach. Ale to nie wszystko.

Hotele używają zaawansowanej technologii, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim gościom. Stosują również pewne staroświeckie metody – jak na przykład staroświecki dzwonnik sprawdzający każdego gościa, który wchodzi przez drzwi i upewniający się, że jest tym, za kogo się podaje.

Kamery bezpieczeństwa

Wiele hoteli ma kamery zainstalowane w każdym korytarzu, windzie, klatce schodowej i lobby. Kiedy machniesz swoją kartą przy drzwiach wejściowych, pracownicy ochrony będą mogli zobaczyć, o której godzinie wszedłeś i wyszedłeś z budynku – więc jeśli coś się stanie podczas twojego pobytu, będą mogli spojrzeć wstecz na twoje ruchy i sprawdzić, czy byli w pobliżu, kiedy to się stało.

Karty kluczowe

Goście hotelowi często myślą, że karty kluczowe służą tylko do otwierania drzwi – ale w rzeczywistości są one wykorzystywane również do zapewnienia bezpieczeństwa. Za każdym razem, gdy ktoś macha kartą, rejestrowana jest jego lokalizacja (więc jeśli coś się stanie, gdy będzie poza swoim pokojem), a także śledzenie, ile osób wchodzi lub wychodzi z każdego miejsca każdego dnia. Jeśli zatrzymałeś się w hotelu, być może zauważyłeś, że twoje drzwi mają dwa zamki hotelowe. Pierwszy z nich to zamek fizyczny, zwykle obsługiwany przez przekręcenie klucza; ten utrzymuje ludzi na zewnątrz tylko wtedy, gdy drzwi są zamknięte od wewnątrz. Drugi Zamek jest zamkiem magnetycznym i działa w oparciu o tę samą technologię, co karta kredytowa. Kiedy machasz kartą, aby ją odblokować, wysyła ona sygnał do systemu bezpieczeństwa hotelu, aby wiedział, czy ktoś wszedł lub wyszedł z twojego pokoju. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co można hodować w namiotach Growbox?
Co można hodować w namiotach Growbox?
Właściciele ogrodów zdają sobie sprawę, jak wiele czasu i pracy wymaga pielęgnacja tego typu przestrzeni. Proces ten można jednak skutecznie […]
Polecamy