Kompleksowa obróbka blach i stali – jakie czynności obejmuje?

Technologie
miejsce-poznania
Kompleksowa obróbka blach i stali – jakie czynności obejmuje?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Obróbka blach i stali wymaga zastosowania nowoczesnych technologii oraz wyspecjalizowanych maszyn kontrolowanych przez wykwalifikowanych pracowników. Dzięki połączeniu wyżej wymienionych elementów można uzyskać zadowalające oraz precyzyjne efekty. Dostępnych jest kilka metod obróbki, o których będziemy mogli się więcej dowiedzieć, korzystając z zasobów podanej witryny internetowej: https://rybinski-stal.pl/uslugi-i-regeneracja/giecie-spawanie-blach-i-stali/.

Cięcie plazmowe i gięcie blach

Pierwszą metodą obróbki jest cięcie plazmowe, które polega na topieniu oraz wyrzucaniu metalu z wybranej szczeliny cięcia za pomocą silnie skoncentrowanego łuku elektrycznego wykazującego dużą energię kinetyczną. Plazma powstaje za pomoc specjalnego palnika do cięcia plazmą. Do obróbki blachy wykorzystywana jest metoda gięcia, która realizowana jest zarówno w przypadku grubszych, jak i cieńszych blach. Technika uznawana jest za jedną z najbardziej precyzyjnych i wykonywana jest z użyciem lasera. Wykonywana jest również obróbka skrawaniem realizowana poprzez toczenie, wiercenie, frezowanie i gwintowanie przy udziale narzędzi cnc o wyznaczonej geometrii i liczbie ostrzy. Odbywa się poprzez usuwanie wybranych warstw naddatku przekształcając go w wióry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aktorstwo dla młodzieży – jak zacząć swoją przygodę?
Aktorstwo dla młodzieży – jak zacząć swoją przygodę?
Aktorstwo dla młodych ludzi to wyjątkowe doświadczenie. To szansa na odkrycie, co potrafisz i co lubisz robić. Chodzi o to, […]
Polecamy