Jakie rolety wewnętrzne wybrać?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Jakie rolety wewnętrzne wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nasze domy i mieszkania pełnią przede wszystkim funkcje twierdzy, do której wstęp mają wyłącznie wybrane osoby. Jeżeli więc nie chcemy, aby nasz sąsiad podglądał nas przez okno, ale nie podobają nam się staroświeckie firanki czy zasłonki, powinniśmy zamontować w oknach specjalne rolety wewnętrzne. Na rynku można znaleźć kilka ich rodzajów, dlatego zostaną one pokrótce omówione w dalszej części tego artykułu.

Zwijane, rzymskie, a może dzień-noc – który model będzie lepszy?

Rolety wewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, są instalowane wewnątrz domu lub mieszkania. Ich kluczową funkcją jest zapewnienie wszystkim domownikom prywatności, a także zabezpieczenie wnętrz przed promieniami słonecznymi. Dodatkowo są ciekawym elementem dekoracyjnym, który ożywia pomieszczenie i czyni je bardziej funkcjonalnym. Tego rodzaju rolety dzielą się na:

Zwijane – powszechnie nazywane ekranowymi, przy podnoszeniu zwijają się w rolkę. Są najchętniej wybierane przez klientów, ponieważ są łatwe w montażu i stosunkowo tanie.

Dzień-noc – nazywane zebrami, wykonuje się je z dwuwarstwowego pasa materiału. Działają podobnie jak żaluzje. Dzięki regulacji można uzyskać dostęp do światła w ciągu dnia i zabezpieczyć pokój przed wścibskim wzrokiem z zewnątrz nocą. Jeśli chodzi o rolety dzień-noc Częstochowa jest miastem, gdzie kupimy je wyjątkowo tanio.

Rzymskie – nie zwijają się w rolkę, ale składają na kilka mniejszych zakładek, ponieważ są wyposażone w specjalny system fiszbin oraz sznurków. Są eleganckie, a jednocześnie posiadają oryginalny wygląd.

Wybierając rolety wewnętrzne do mieszkania warto też pomyśleć o wymianie okien starego typu na nowe. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują te konstrukcje w różnych wariantach. Jeśli chodzi o okna Częstochowa ceny ma wyjątkowo atrakcyjne, a na dodatek fachowcy z tego miasta wykonają ich montaż szybko i skutecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak znaleźć atrakcyjną lokalizację, w której warto zamieszkać na stałe?
Jak znaleźć atrakcyjną lokalizację, w której warto zamieszkać na stałe?
Malownicze pejzaże, zielone okolice w turystycznych miejscowościach są doskonałym miejscem do mieszkania. Piękne widoki i bliskość do atrakcyjnych miejsc sprawia, […]
Polecamy