Dopasowanie oświetlenia do industrialnego charakteru wnętrza

Industrialne wnętrza zyskiwały popularność mniej więcej od połowy XX wieku i moda na nie nie mija. Pomieszczenia i mieszkania wykonane w tym stylu cechują się bardzo surowym wystrojem, bez zbędnych tradycyjnych ozdób i dodatków. Nic w tym dziwnego, bowiem ten styl powstał w fabrykach, które były przerabiane na mieszkania, więc można spodziewać się wraz z nim surowości, metalicznych i szklanych elementów oraz poprzemysłowych elementów fabryk. Nikogo nie powinno zaskoczyć, że w mieszkaniu utrzymanym w tym wystroju znajdziemy np. silnik jako ozdobę.

Jeśli znowu chodzi o światła, to powinny one pasować do całościowej surowości, czyli należy unikać lamp bogato zdobionych oraz wykonanych z innych materiałów niż metal, szkło i tektura. Najlepiej sprawdzą się proste lampy industrialne na surowym, metalowym gryfie lub spuszczone z sufitu na kablu. W tym drugim przypadku warto zainwestować w ozdobną żarówkę, która dodatkowo podkreśli surowy, fabryczny wygląd mieszkania. Nawet bardziej tradycyjnemu lokalowi można nadać industrialnego charakteru, jeżeli zainwestujemy w utrzymane w tym stylu oświetlenie.

Jak uczynić lampę jeszcze ładniejszą?

W przypadku oświetlenia, które będzie spuszczone na kablu z sufitu, niełatwo dodać coś, co je upiększy. Jednak i na to jest sposób, jeśli właściciel lokalu zainwestuje w ozdobne kable. Dzięki temu będzie można nadać całości charakteru, nadal ciesząc się stylem industrialnym.

Więcej o ozdobnych kablach można dowiedzieć się ze strony https://lampalampa.pl/k/akcesoria/kable-w-oplocie/.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


cztery × pięć =