Jakie właściwości pelletu sprawiają, że jest dobrym materiałem na opał?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Jakie właściwości pelletu sprawiają, że jest dobrym materiałem na opał?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellet zyskuje coraz większą popularność, a wszystko za sprawą jego specyficznych cech. Wymienione poniżej właściwości sprawiają, że jest dobrym materiałem opałowym. Po pierwsze należy do ekologicznych materiałów, ponieważ powstaje z odpadów i resztek po produkcji drewna, a przy tym jego spalanie powoduje mniejszą emisję szkodliwych substancji smolistych do atmosfery niż tradycyjne materiały opałowe. Po drugie jego spalanie wytwarza małą ilość popiołu, co przekłada się na czystość użytkowania tego materiału. Piec jest łatwiej czyścić, można to robić nawet raz na kilka dni, poza tym popiół można ponownie używać, np. do prac ogrodniczych. 

Przechowywanie i wartość opałowa

Kolejnym atutem pelletu jest łatwy transport i sposób przechowywania. Pakowany w 15-litrowych workach, może być szybko przewieziony w dowolne miejsce i składowany bez potrzeby przerzucania kolejnych łopat. To jeszcze nie wszystko jeśli chodzi o pellet Bełchatów jest miastem, gdzie można go zakupić, a dostępność właśnie stanowi jego kolejną zaletę. Ponadto wartość opałowa, która wynosi około 4,6-5 kWh/kg i 16-20 MJ/kg. W skrócie oznacza to dużą efektywność spalania, czyli oszczędność pieniędzy. Specjaliści szacują, że opalanie tym materiałem daje oszczędność na poziomie 45%. Kolejnym atutem pozostaje wygoda użytkowania. Zwłaszcza jeśli posiadasz automatyczny piec, który wymaga obsługi raz na kilka tygodni. Tego rodzaju kotły same rozpoczynają i kończą cykl grzewczy, co pozwala uniknąć codziennych wizyt w kotłowni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki rodzaj księgowości wybrać dla firmy?
Jaki rodzaj księgowości wybrać dla firmy?
Posiadanie własnej firmy wiąże się nie tylko z ogromem obowiązków w kwestii zatrudnienia odpowiedniej ekipy ale również – z odpowiednim […]
Polecamy