Dom sterowany przez smartfona

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Dom sterowany przez smartfona
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Postęp i rozwój wpływają na kolejne udogodnienia dostosowane do potrzeb ludzi. Poszczególne wynalazki mają zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale również na co dzień. Ciekawą opcją, dostępną od niedawna jest na przykład zarządzanie własnym domem przy pomocy smartfona. ,,Inteligentne domy” dopiero debiutują na szerszą skalę, ale w niedługim czasie powinny dotrzeć do większego grona odbiorców.

Wszystko przy pomocy pilota…

Zarządzanie smartfonem to proces szybki, wygodny i oszczędzający nasz cenny czas. Co możemy przy pomocy naszego urządzenia elektronicznego? Okazuje się, że bardzo wiele.

Inteligentny system to połączenie wielu praktycznych funkcji. Za pomocą telefonu komórkowego odsłonimy rolety, zmienimy temperaturę w danych pomieszczeniach czy też otworzymy bramę garażową.

Wygoda oraz proste użytkowanie są tutaj kluczem do odniesienia sukcesu. Dopracowanie elektronicznego systemu i rozwój w innych gałęziach wpłynie na niemal całkowite zautomatyzowanie naszego mieszkania.

Melodia przyszłości czy niepotrzebny gadżet?

Przeciwnicy idei zwracają uwagę na niską praktyczność rozwiązania. Według nich inteligentny dom to sztuczny wymysł, do tego czysto biznesowy. Otwarcie rolet, okien czy też bramy garażowej nie zajmuje wiele czasu. Oszczędność jest zatem tylko teoretyczna. W praktyce, nie zmienia się prawie nic.

Zwolennicy zwracają jednak uwagę na możliwości rozwoju systemów automatyki.  Nawet najbardziej wybredni dostrzegą korzyści płynące z natychmiastowych działań w codziennym życiu. Minuty zdobyte dzięki skorzystaniu ze smartfona mogą nie być okazałe przy pierwszym spojrzeniu, ale pozwolą nam na dłuższy sen czy też wygodniejsze gospodarowanie czasem spędzonym we własnych czterech kątach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Ola 21.12.2017

    jakoś nie ufam na tyle technologii , że wyłączy mi żelazko i włączy piekarnik ! 😀 hahaha

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co ubierać, mając szerokie ramiona?
Co ubierać, mając szerokie ramiona?
Coraz więcej osób na rynku odzieżowym podkreśla wagę figury i odpowiedniego doboru poszczególnych elementów garderoby do danej sylwetki. Powszechnie przyjmuje […]
Polecamy