Jakie zalety ma rower eliptyczny?

W dzisiejszych czasach panuje moda na zdrowy tryb życia, więc coraz więcej osób decyduje się na zakup rowerka stacjonarnego – dotyczy to zwłaszcza ludzi zabieganych, którzy nie mają czasu na chodzenie do siłownię czy uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Producenci oferują wiele różnych modeli rowerów do domu, ale jednym z najczęściej wybieranych jest rower magnetyczny, zwany też eliptycznym, idealnie nadający się do różnych celów treningowych.

Jeden sprzęt – wiele zastosowań

Dobrze dobrany rower eliptyczny to doskonałe urządzenie do różnych form jazdy. Jego niepodważalną zaletą jest to, że może z niego korzystać dosłownie każdy członek rodziny. To sprzęt solidny i trwały, który umożliwia ćwiczenie przez cały rok, niezależnie od pogody. Zapewnia wszechstronny trening, począwszy od ćwiczeń cardio, służących wzmocnieniu mięśni zarówno dolnych, jak i górnych części ciała.

Co istotne, sprzęt pozwala na wykonywanie łagodnych ruchów, w związku z czym nie nadwyręża stawów. Nadaje się więc doskonale do rehabilitacji osób po wypadkach lub innych zdarzeniach losowych.

Korzyści płynących z jego użytkowania jest zresztą znacznie więcej. Rower sprawdza się m.in. jako narzędzie do odchudzania (pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej), a także wspomaga pracę serca i znacznie poprawia wydolność całego układu krążenia. Warto podkreślić, że popularny orbitrek jest znacznie skuteczniejszy od zwykłego rowerka stacjonarnego.

Ruch jest bowiem w tym przypadku trochę podobny do biegania, ponieważ stopy opierają się szeroko na pedałach, wykonując ruch przypominający elipsę, natomiast ręce pracują wraz z nogami.

Tekst przygotowany we współpracy z Fraya.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


cztery + 17 =