Jakimi sposobami można zredukować drogę hamowania?

Technologie
miejsce-poznania
Jakimi sposobami można zredukować drogę hamowania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy posiada własne auto i jest przez to niezależny. Aby bezpiecznie prowadzić samochód, trzeba zwrócić uwagę na parę czynników. M.in. na czas hamowania, którego zmniejszenie, w niektórych przypadkach, może być dla nas zbawienne. Redukcja drogi hamowania pozwala na dynamiczniejszą jazdę i zaoszczędzenie paliwa.W tym artykule postaramy się przekazać wszelkie przydatne informacje na temat tego, jak prędkość oraz jakość i rodzaj posiadanych opon wpływają na drogę hamowania. Więcej przydatnych danych można uzyskać np. na stronie https://plusgum.pl/blog/2018/12/11/droga-hamowania/.

Sprawny układ hamowania jest kluczowy. Po zakupie auta używanego należy go bezwzględnie wymienić na nowy. Odpowiedzialny kierowca powinien zawsze pamiętać o okresowej wymianie płynu hamulcowego. Wpłynie to pozytywnie na czas hamowania.

Im pojazd jest cięższy, tym trudniej go rozpędzić i trudniej zatrzymać. Drogę hamowania możemy skrócić poprzez zmniejszenie masy pojazdu oraz poprzez redukcję prędkości. Gdy ciężar hamowania jest rozkładany w jednośladach na dwa koła, a nie tylko na jedno, droga hamowania skraca się o połowę. W ekstremalnych sytuacjach możemy ją skrócić, trąc kołem o krawężnik.

Czy kierowca wpływa na drogę hamowania?

Oczywiście. Czas reakcji kierowcy jest istotny. Gdy w porę zauważymy niebezpieczną sytuację lub to, że auto przed nami hamuje, możemy uniknąć kolizji. Dlatego za kierownicę należy wsiadać wypoczętym i w każdym momencie zachowywać ostrożność. Dobrym wspomaganiem są odpowiednie opony np. firmy BF Goodrich. Hamowanie pulsacyjne wykonywane przez kierowcę (w przypadku braku układu ABS) skraca drogę hamowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Instalacje elektryczne i potrzeby ich serwisowania
Instalacje elektryczne i potrzeby ich serwisowania
Za systematyczną konserwację instalacji elektrycznych odpowiadają zarządcy dużych obiektów i budynków użyteczności publicznych. Chodzi tu głównie o szpitale, szkoły, hale […]
Polecamy