Minimalizm jest w cenie, czyli jakie meble w stylu skandynawskim będą idealne do mieszkania?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Minimalizm jest w cenie, czyli jakie meble w stylu skandynawskim będą idealne do mieszkania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl skandynawski przybył do Polski już kilkanaście lat temu, jednak jego popularność nie słabnie, a nawet stale rośnie. Nauczyliśmy się już, że minimalizm to nie tylko czerń i biel, a wnętrze urządzone w tym klimacie może być ciepłe i przytulne. Jak dobrać meble do naszego wnętrza, jeśli chcemy urządzić je w stylu skandynawskim?

Hygge w natarciu

Jak można opisać ten styl? Łączy on prostotę i pewną północną surowość z ciekawymi, przełamującymi ten chłód dodatkami. Wnętrze urządzone w tym stylu jest lekkie, przestronne, a także optycznie większe. Z tego powodu świetnie nadaje się do małych mieszkań i niewielkich pokoi, które chcemy powiększyć. Do skandynawskiego wnętrza będą idealnie pasować meble, które są funkcjonalne, proste i utrzymane w jasnej kolorystyce. Tam, gdzie możemy, warto postawić na drewno i naturalne materiały. Są nie tylko piękną dekoracją, ale też są zdrowe i łączą nas z naturą. Gdy nie przysłonimy okna ciężkimi zasłonami i pozwolimy słońcu zakraść się do wnętrza, wyeksponuje one proste linie mebli, geometryczne inspiracje i lekkie formy. Skandynawowie cenią sobie kontakt z przyrodą i lubią zapraszać ją także pod swój dach, stąd obecność wielu motywów inspirowanych lasami czy górami. Klasyczna wersja przewiduje meble w kolorystyce białej i delikatne drewniane akcenty, jednak jeśli chcemy zaszaleć z kolorem – nic nie stoi na przeszkodzie! Pamiętajmy jednak, aby nie przytłoczył on całości. Po więcej inspiracji warto zajrzeć na witrynę internetową https://euforma.pl/sklep/sofy/conti. Szeroka gama produktów spełni oczekiwania każdego pana stylu skandynawskiego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie drogocenne właściwości dla skóry mogą przynieść maseczki do twarzy?
Jakie drogocenne właściwości dla skóry mogą przynieść maseczki do twarzy?
Codzienne nakładanie grubej warstwy makijażu, zanieczyszczenia powietrza, stres, niewyspanie oraz mijający czas – to wszystko negatywnie odbija się na wyglądzie […]
Polecamy