Jak ułatwić sobie karmienie piersią?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jak ułatwić sobie karmienie piersią?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjątkowy czas

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment w życiu każdej kobiety. Warto więc, aby pierwsze chwile spędzone z dzieckiem były spokojne, pełne bliskości i harmonii.

Przygotowując się na to wielkie wydarzenie mamy zajmują się kompletowaniem wyprawki. Poświęcają mnóstwo czasu, aby wybrać produkty jak najlepsze dla swojego dziecka. Priorytetem jest zdrowie i wygoda maleństwa. Często w wirze przygotowań, nerwach i emocjach zapominają jednak o własnym komforcie i bezpieczeństwie.

Zadbaj o siebie

Przed przyszłymi mamami stoi szereg decyzji, które muszą podjąć, związanych z wychowaniem ich dziecka. Jedną z nich jest karmienie piersią. Część kobiet nie może lub po prostu nie wybiera tego rozwiązania. Natomiast te mamy, które planują to robić, powinny zadbać nie tylko o dietę i poprawną technikę karmienia, ale i własne zdrowie.

Biustonosze do karmienia to nie tylko duże ułatwienie i możliwość szybkiego posilenia dziecka praktycznie w każdych warunkach. Mają one również wpływ na stan skóry, która w czasie ciąży i połogu jest narażona na nadmierne rozciąganie. Biustonosz podtrzymuje prawidłowo piersi i zmniejsza szanse na wystąpienie rozstępów. Ponadto pomaga również w odciążeniu pleców, podtrzymując ciężar biustu. Jest to bardzo ważne, ponieważ w tym okresie kręgosłup kobiety jest bardzo mocno nadwyrężany.

Kupując biustonosz do karmienia należy dokładnie się zmierzyć, aby wybrać odpowiedni model, który pomoże, a nie zaszkodzi. Można skorzystać z pomocy wyszkolonych w tym zakresie osób – brafitterek. 

Istotny jest także materiał, z którego taki biustonosz jest wykonany. Najbardziej polecana jest elastyczna mikrofibra lub bawełna. Materiał musi oddychać i nie podrażniać wrażliwych w tym okresie piersi kobiety.

Biustonosze do karmienia to idealne rozwiązanie dla aktywnych mam. Karmienie dziecka jest dzięki temu szybsze i bardziej wygodne. Na rynku jest obecnie wiele modeli, które oprócz swojego praktycznego zastosowania są także bardzo subtelne i kobiece.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie się udać, aby udanie spędzić czas wolny?
Gdzie się udać, aby udanie spędzić czas wolny?
Współcześnie wszyscy jesteśmy niezmiernie zapracowani – dzieci wypełniają swoje obowiązki w szkole, natomiast dorośli w pracy. Dlatego też powinniśmy celebrować […]
Polecamy