Jak ułatwić sobie karmienie piersią?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jak ułatwić sobie karmienie piersią?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjątkowy czas

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment w życiu każdej kobiety. Warto więc, aby pierwsze chwile spędzone z dzieckiem były spokojne, pełne bliskości i harmonii.

Przygotowując się na to wielkie wydarzenie mamy zajmują się kompletowaniem wyprawki. Poświęcają mnóstwo czasu, aby wybrać produkty jak najlepsze dla swojego dziecka. Priorytetem jest zdrowie i wygoda maleństwa. Często w wirze przygotowań, nerwach i emocjach zapominają jednak o własnym komforcie i bezpieczeństwie.

Zadbaj o siebie

Przed przyszłymi mamami stoi szereg decyzji, które muszą podjąć, związanych z wychowaniem ich dziecka. Jedną z nich jest karmienie piersią. Część kobiet nie może lub po prostu nie wybiera tego rozwiązania. Natomiast te mamy, które planują to robić, powinny zadbać nie tylko o dietę i poprawną technikę karmienia, ale i własne zdrowie.

Biustonosze do karmienia to nie tylko duże ułatwienie i możliwość szybkiego posilenia dziecka praktycznie w każdych warunkach. Mają one również wpływ na stan skóry, która w czasie ciąży i połogu jest narażona na nadmierne rozciąganie. Biustonosz podtrzymuje prawidłowo piersi i zmniejsza szanse na wystąpienie rozstępów. Ponadto pomaga również w odciążeniu pleców, podtrzymując ciężar biustu. Jest to bardzo ważne, ponieważ w tym okresie kręgosłup kobiety jest bardzo mocno nadwyrężany.

Kupując biustonosz do karmienia należy dokładnie się zmierzyć, aby wybrać odpowiedni model, który pomoże, a nie zaszkodzi. Można skorzystać z pomocy wyszkolonych w tym zakresie osób – brafitterek. 

Istotny jest także materiał, z którego taki biustonosz jest wykonany. Najbardziej polecana jest elastyczna mikrofibra lub bawełna. Materiał musi oddychać i nie podrażniać wrażliwych w tym okresie piersi kobiety.

Biustonosze do karmienia to idealne rozwiązanie dla aktywnych mam. Karmienie dziecka jest dzięki temu szybsze i bardziej wygodne. Na rynku jest obecnie wiele modeli, które oprócz swojego praktycznego zastosowania są także bardzo subtelne i kobiece.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym powinna się charakteryzować profesjonalna firma transportowa?
Czym powinna się charakteryzować profesjonalna firma transportowa?
Polska europejską stolicą transportu Transport międzynarodowy to niezwykle ważna gałąź światowej gospodarki. Ciągniki, potocznie zwane TIR-ami, utrzymują istotne dla codziennego […]
Polecamy