Na jakie zabiegi profilaktyczne warto zdecydować się u stomatologa?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Na jakie zabiegi profilaktyczne warto zdecydować się u stomatologa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stan uzębienia to jeden z elementów mających ogromny wpływ zarówno na nasze samopoczucie, jak i pewność siebie. Śnieżnobiały uśmiech stanowi bowiem swoistą wizytówkę i pomaga w wielu sytuacjach zawodowych oraz prywatnych. Kluczowym warunkiem gwarantującym posiadanie zdrowych, pięknych zębów jest regularne poddawanie się zabiegom profilaktycznym o charakterze stomatologicznym. Jeśli interesuje nas dobry dentysta Olkusz to miasto, gdzie takich specjalistów nie brakuje.

Samo mycie i szczotkowanie nie wystarczy

Podstawowym zabiegiem profilaktycznym jest usuwanie kamienia nazębnego, powstającego wskutek osadzania się na szkliwie pozostałości po jedzeniu, bakterii i rozmaitych substancji znajdujących się w ślinie. W skrajnym przypadku taki osad może nawet przybrać wyraźnie brązowy odcień, który wygląda wyjątkowo nieestetycznie. Optymalny sposób na całkowite pozbycie się go to scalling ultradźwiękowy, wykonywany z użyciem nowoczesnego sprzętu wytwarzającego fale o wysokiej częstotliwości. Stomatolog przykłada głowicę do poszczególnych zębów, co powoduje powolne kruszenie niepożądanego nalotu. Procedurę należy powtarzać co najmniej dwa razy w roku dla uzyskania idealnych efektów. Alternatywą jest piaskowanie, polegające na precyzyjnym oczyszczeniu powierzchni szkliwa za pomocą dedykowanej pasty polerującej, specjalnej szczoteczki albo gumki. Kluczową rolę odgrywa tutaj jednak urządzenie zwane piaskarką, z którego wydobywają się pod dużym ciśnieniem drobniutkie ziarna piasku. Pozostałe godne polecenia zabiegi profilaktyczne to przede wszystkim fluoryzacja (chroniąca uzębienie przed rozwojem próchnicy) oraz wybielanie metodą nakładkową albo naświetleniową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dbać o piankę neoprenową?
Jak dbać o piankę neoprenową?
W Polsce coraz bardziej popularne są rozmaite sporty wodne, w tym zwłaszcza surfing, wakeboarding, windsurfing i kitesurfing. Osoby je uprawiające […]
Polecamy