Najczęstsze usterki okien – na co należy być przygotowanym?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Najczęstsze usterki okien – na co należy być przygotowanym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród rzeczy, które mogą się zepsuć, rzadko kiedy wymieniamy okna. Owszem, może zostać wybita szyba, ale inne usterki raczej nie przychodzą nam do głowy. Niestety, nawet okno od doskonałego producenta i wykonane ze świetnej jakości materiałów może się zepsuć, na przykład w wyniku nadmiernej eksploatacji lub z przyczyn, które wywołały jakieś drobne uszkodzenia mechaniczne. Co wtedy? Czy warto samodzielnie podjąć się naprawy?

Okna są zbudowane z dosyć delikatnych elementów

Chociaż ich ramy zazwyczaj wydają się bardzo solidne, to już mechanizmy zamykające albo uszczelki wcale nie muszą takie być. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów ze strony http://www.erka-systemy.pl/strona/Montaz-Serwis/Naprawa-okien, niż próbować coś zdziałać samemu. W nowoczesnych oknach nawet wymiana szyby może przerosnąć nasze umiejętności, a prawidłowe założenie uszczelki wymaga nie tylko narzędzi, ale i cierpliwości.

Najczęstsze problemy, które nie dotyczą szyb, to właśnie uszczelki, które potrafią popękać od mrozu i wilgoci lub po prostu ze starości. Niekiedy zdarzają się również problemy z mechanizmem klamek, który może się zacinać lub w pewnym momencie w ogóle nie chcieć się przesunąć. Możemy wówczas zostać z permanentnie zamkniętym albo otwartym oknem, dlatego lepiej jest wezwać fachowca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dbać o zdrowie i smukłą sylwetkę?
Jak dbać o zdrowie i smukłą sylwetkę?
Każdy z osobna ma wpływ na stan swojego zdrowia i wyglądu. Na szczęście coraz częściej spotyka się ludzi, którym bardzo […]
Polecamy