O czym należy pamiętać, aby zachować dobry stan wózka widłowego?

Biznes / rynek / finanse
miejsce-poznania
O czym należy pamiętać, aby zachować dobry stan wózka widłowego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać Twój wózek widłowy:

Utrzymuj go w czystości

Czysty wózek widłowy to zdrowy wózek widłowy. Regularnie myj maszynę wodą z mydłem lub używaj myjki ciśnieniowej do usuwania zaschniętego błota, oleju i smaru. Upewnij się, że używasz wysokiej jakości odtłuszczacza, aby usunąć olej lub smar, który mógł dostać się na opony wózka widłowego.

Używaj właściwego rodzaju paliwa dla swojej maszyny

Jeśli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju paliwa potrzebuje Twój wózek widłowy, sprawdź instrukcję obsługi. Różne modele wymagają różnych rodzajów paliwa, więc upewnij się, że używasz tylko tego, co jest zalecane przez producenta.

Regularnie sprawdzaj poziom płynów

Sprawdzaj poziom płynów przed każdym użyciem, w tym poziom oleju silnikowego, poziom płynu hydraulicznego i poziom naładowania akumulatora w modelach elektrycznych. Jeśli podczas pracy maszyny zauważysz jakiekolwiek wycieki, zatrzymaj się natychmiast i znajdź przyczynę przed dalszą pracą.

Kontroluj ciśnienie w oponach i głębokość bieżnika

Ważne jest kontrolowanie głębokości bieżnika na wszystkich czterech oponach, aby nie wyłysiały one przedwcześnie – zwłaszcza jeśli są używane w pomieszczeniach, gdzie nie będą tak bardzo zużyte, jak na zewnątrz w trudnych warunkach terenowych, takich jak place budowy. Jeżeli nie masz doświadczenia w konserwacji wózków widłowych to warto zajrzeć na stronę http://serwis-mjk.pl/poznan/, na które znajdziesz profesjonalistów zajmujących się tym na co dzień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak szybko nauczyć się Excela?
Jak szybko nauczyć się Excela?
Obecnie każde stanowisko biurowe wymaga wiedzy i umiejętności posługiwania się dedykowanymi programami usprawniającymi pracę. Większość osób zna podstawowe narzędzia i […]
Polecamy