Z czyją pomocą można wycenić wartość naszej nieruchomości?

Biznes / rynek / finanse
miejsce-poznania
Z czyją pomocą można wycenić wartość naszej nieruchomości?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ustalenie wartości nieruchomości jest ważnym etapem procesu uzyskiwania kredytowania, umożliwiającym analitykom banków podjęcie ostatecznej decyzji. Przydatne jest również w innych sytuacjach – na przykład podczas sądowego podziału majątku lub przy ubieganiu się o odszkodowanie. Jest to niezwykle ważne, ponieważ subiektywne odczucia, odnoszące się do posiadanego przez nas mienia, bywają mylne. Praca specjalistów od wyceny podlega regulacji – konieczne jest uzyskanie odpowiednich kwalifikacji. Kto może wobec tego dokonywać oszacowań tego typu?

Specjaliści od wyceny – podstawowe informacje

Do przeprowadzania wycen w opisanym wyżej zakresie wymagane jest uzyskanie uprawnień, nadawanych przez Ministerstwo Pracy, Rozwoju i Technologii. Podstawą do uzyskania możliwości prowadzenia wycen jest szereg szkoleń i egzaminów, a ich efektem – wpis na listę rzeczoznawców. Rejestr ten jest publicznie dostępny, nie ma więc przeciwwskazań, by sprawdzić kwalifikacje obsługującej nas osoby. W przypadku specjalności, jaką jest rzeczoznawca majątkowy Warszawa jest jednym z najprężniej działających rynków. Tutejsi specjaliści nie narzekają na brak zajęć – sprzyja temu przede wszystkim rozwinięty rynek handlu nieruchomościami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z czego składa się fotowoltanika?
Z czego składa się fotowoltanika?
W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie na dachu swojego domu instalacji fotowoltaicznej, ponieważ jest to tanie […]
Polecamy