Systemy antywłamaniowe w drzwiach

safety lock door, close up

Rygiel i zamek, nawet klamka są dziś na dobrej drodze do muzeum techniki. Tak istotna część mieszkania, jak drzwi wejściowe doczekała się dzisiaj ambitnych technologicznie rozwiązań, które czynią z naszego azylu prawdziwą twierdzę. Dostępne rozwiązania dotyczą różnych aspektów prewencji ewentualnych włamań – podczas gdy jedne (elektrozaczepy, łańcuchy drzwiowe, blokady zawiasów, sztaby czy rozety) idą w kierunku wzmocnienia ramy i mechanizmu blokady, inne (wizjery, kamery, alarmy czy systemy typu HomeTec Pro) stawiają na elektronikę i absolutną widoczność – oczywiście tego, co dzieje się po drugiej stronie judasza.

Wsparcie dla judasza

I tak przed wyważeniem chronią zawiasy wytrzymujące nacisk nawet rzędu 1 tony. Bardziej od tradycyjnych łańcuchów klientów zainteresować mogą sztaby pancerne – skutecznie blokują drzwi z obu stron – klamki i zawiasu. Niczym w kasie bankowej, tylko potężna eksplozja będzie w stanie ruszyć tego typu zaporę. Alternatywą dedykowaną w szczególności wysokim drzwiom w starym budownictwie będzie z kolei sztabowy zamek, który podobną blokadę posiada w pionie do wysokości 2,75 metra.

Eleganckie, a jednocześnie pewne zabezpieczenie posiadają na przykład drzwi zewnętrzne Hormann. Dobrze izolują za sprawą minimalnej szczeliny między drzwiami a framugą. Profil skrzydła jest w nich niewidoczny. Co więcej, z zewnątrz wyróżnia je minimalistyczny portal z zespolonego szkła bezpiecznego (VSG), które uniemożliwi wejście włamywaczom wyposażonym nawet w taran. Hormann drzwi w swojej ofercie ma w dość zróżnicowanych stylach. Już w samej listwie ze stali nierdzewnej – zastępującej zwyczajową klamkę – przywołują skojarzenia z industrialnym modernizmem, który tak szybko zaadaptował się w podmiejskich willach.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


20 − 8 =