Systemy antywłamaniowe w drzwiach

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Systemy antywłamaniowe w drzwiach
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rygiel i zamek, nawet klamka są dziś na dobrej drodze do muzeum techniki. Tak istotna część mieszkania, jak drzwi wejściowe doczekała się dzisiaj ambitnych technologicznie rozwiązań, które czynią z naszego azylu prawdziwą twierdzę. Dostępne rozwiązania dotyczą różnych aspektów prewencji ewentualnych włamań – podczas gdy jedne (elektrozaczepy, łańcuchy drzwiowe, blokady zawiasów, sztaby czy rozety) idą w kierunku wzmocnienia ramy i mechanizmu blokady, inne (wizjery, kamery, alarmy czy systemy typu HomeTec Pro) stawiają na elektronikę i absolutną widoczność – oczywiście tego, co dzieje się po drugiej stronie judasza.

Wsparcie dla judasza

I tak przed wyważeniem chronią zawiasy wytrzymujące nacisk nawet rzędu 1 tony. Bardziej od tradycyjnych łańcuchów klientów zainteresować mogą sztaby pancerne – skutecznie blokują drzwi z obu stron – klamki i zawiasu. Niczym w kasie bankowej, tylko potężna eksplozja będzie w stanie ruszyć tego typu zaporę. Alternatywą dedykowaną w szczególności wysokim drzwiom w starym budownictwie będzie z kolei sztabowy zamek, który podobną blokadę posiada w pionie do wysokości 2,75 metra.

Eleganckie, a jednocześnie pewne zabezpieczenie posiadają na przykład drzwi zewnętrzne Hormann. Dobrze izolują za sprawą minimalnej szczeliny między drzwiami a framugą. Profil skrzydła jest w nich niewidoczny. Co więcej, z zewnątrz wyróżnia je minimalistyczny portal z zespolonego szkła bezpiecznego (VSG), które uniemożliwi wejście włamywaczom wyposażonym nawet w taran. Hormann drzwi w swojej ofercie ma w dość zróżnicowanych stylach. Już w samej listwie ze stali nierdzewnej – zastępującej zwyczajową klamkę – przywołują skojarzenia z industrialnym modernizmem, który tak szybko zaadaptował się w podmiejskich willach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze mebli?
Czym się kierować przy wyborze mebli?
Zakup nowych mebli do domu czy mieszkania to decyzja wymagająca gruntownego przemyślenia, albowiem powinny nam one dobrze służyć przez lata. […]
Polecamy