Szambo – z czego powinno być wykonane?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Szambo – z czego powinno być wykonane?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując działkę budowlaną pod budowę swojego wymarzonego domu, gdzie nie ma przyłączenia do kanalizacji, stajemy w obliczu budowy zbiornika na ścieki, czyli szamba. Każdy z nas zadaje sobie wówczas pytanie: jakie szambo wybrać? Tym krótkim artykułem chcielibyśmy Państwu przybliżyć temat, tak aby rodzaj szamba był dla Państwa prostym wyborem. 

Betonowe czy plastikowe?

W ofercie wielu firm możemy znaleźć szamba wykonane z betonu oraz z tworzyw sztucznych. Betonowe szambo zbudowane jest z jednej komory, które możemy podzielić przegrodą, co sprawi, że zbiornik będzie dwukomorowy bądź wielokomorowy. W celu zapewnienia szczelności możemy taki zbiornik również izolować. Górna część szamba przykryta jest żelbetową pokrywą. Jest to trwała, bardzo ciężka i bezpieczna konstrukcja, która pozwala nad zbiornikiem wybudować podjazd czy parking. Konstrukcja jest również przyjazna dla środowiska, a wydobywanie nieczystości odbywa się poprzez płyty włazowe, montowane na powierzchni ziemi. Taki typ szamba będzie lepszym wyborem w sytuacji, kiedy poziom wód gruntowych na danym obszarze jest wysoki- ciężar zbiornika odpowiednio osadzi go na gruncie. Jeżeli szukacie Państwo kompleksowych rozwiązań tj. produkcja oraz montaż zachęcamy do odwiedzenia strony: https://szamborambo.pl/. Jest to strona producenta, na której znajdziecie Państwo odpowiedź na pytania, których nie udało znaleźć się w tym krótkim artykule. 

Szambo wykonane z tworzywa sztucznego, nazywane czasami ekologicznym, to mieszanka polietylenu oraz żywicy poliestrowej zbrojonej włóknem szklanym. Podobnie jak to z betonu jest trwałe i odporne na korozję, za to jest zdecydowanie lżejsze i do jego montażu nie wykorzystuje się ciężkiego sprzętu jak przy tym betonowym. W odróżnieniu od poprzednika nie nadaje się w miejscach, w których nad jego powierzchnią planujemy budowę podjazdu czy parkingu. Jego zaletą jest też to, że jest szczelniejsze i w każdej sytuacji może posłużyć do zbierania deszczówki czy jako osadnik w przydomowej oczyszczalni. Niestety, szambo wykonane z tworzywa sztucznego jest dużo droższe od betonowego.

Jak widać, każdy typ szamba posiada swoje zalety i wady. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał terenu, na którym chcemy postawić szambo, a jego rodzaj dostosować do panujących na naszym terenie warunków, polecamy dodatkowo zasięgnąć rady u specjalisty- w tym przypadku producentów i wykonawców przydomowych szamb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na jaki system grzewczy zdecydować się w nowym domu?
Na jaki system grzewczy zdecydować się w nowym domu?
Każdy właściciel nowego domu zastanawia się nad jego wyposażeniem. Niebagatelną sprawą jest wybór odpowiedniego systemu grzewczego. Obecnie technologie stworzone przez […]
Polecamy