Szambo – z czego powinno być wykonane?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Szambo – z czego powinno być wykonane?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując działkę budowlaną pod budowę swojego wymarzonego domu, gdzie nie ma przyłączenia do kanalizacji, stajemy w obliczu budowy zbiornika na ścieki, czyli szamba. Każdy z nas zadaje sobie wówczas pytanie: jakie szambo wybrać? Tym krótkim artykułem chcielibyśmy Państwu przybliżyć temat, tak aby rodzaj szamba był dla Państwa prostym wyborem. 

Betonowe czy plastikowe?

W ofercie wielu firm możemy znaleźć szamba wykonane z betonu oraz z tworzyw sztucznych. Betonowe szambo zbudowane jest z jednej komory, które możemy podzielić przegrodą, co sprawi, że zbiornik będzie dwukomorowy bądź wielokomorowy. W celu zapewnienia szczelności możemy taki zbiornik również izolować. Górna część szamba przykryta jest żelbetową pokrywą. Jest to trwała, bardzo ciężka i bezpieczna konstrukcja, która pozwala nad zbiornikiem wybudować podjazd czy parking. Konstrukcja jest również przyjazna dla środowiska, a wydobywanie nieczystości odbywa się poprzez płyty włazowe, montowane na powierzchni ziemi. Taki typ szamba będzie lepszym wyborem w sytuacji, kiedy poziom wód gruntowych na danym obszarze jest wysoki- ciężar zbiornika odpowiednio osadzi go na gruncie. Jeżeli szukacie Państwo kompleksowych rozwiązań tj. produkcja oraz montaż zachęcamy do odwiedzenia strony: https://szamborambo.pl/. Jest to strona producenta, na której znajdziecie Państwo odpowiedź na pytania, których nie udało znaleźć się w tym krótkim artykule. 

Szambo wykonane z tworzywa sztucznego, nazywane czasami ekologicznym, to mieszanka polietylenu oraz żywicy poliestrowej zbrojonej włóknem szklanym. Podobnie jak to z betonu jest trwałe i odporne na korozję, za to jest zdecydowanie lżejsze i do jego montażu nie wykorzystuje się ciężkiego sprzętu jak przy tym betonowym. W odróżnieniu od poprzednika nie nadaje się w miejscach, w których nad jego powierzchnią planujemy budowę podjazdu czy parkingu. Jego zaletą jest też to, że jest szczelniejsze i w każdej sytuacji może posłużyć do zbierania deszczówki czy jako osadnik w przydomowej oczyszczalni. Niestety, szambo wykonane z tworzywa sztucznego jest dużo droższe od betonowego.

Jak widać, każdy typ szamba posiada swoje zalety i wady. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał terenu, na którym chcemy postawić szambo, a jego rodzaj dostosować do panujących na naszym terenie warunków, polecamy dodatkowo zasięgnąć rady u specjalisty- w tym przypadku producentów i wykonawców przydomowych szamb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki optymalny sprzęt nabyć do swojego biura?
Jaki optymalny sprzęt nabyć do swojego biura?
Aby biuro mogło sprawnie działać, niezbędne jest podstawowe wyposażenie. Choć ta przestrzeń najczęściej kojarzy się z biurkami, krzesłami, teczkami i […]
Polecamy