W jaki sposób docenić swoich pracowników?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
W jaki sposób docenić swoich pracowników?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Według powszechnej opinii kluczowym czynnikiem motywującym pracowników do wykonywania swoich codziennych obowiązków zawodowych jest wynagrodzenie pieniężne. To nie do końca prawda, ponieważ istnieje szereg innych, znacznie mniej oczywistych rozwiązań w tym zakresie. Najprostsze z nich polega na stosowaniu umiejętnych pochwał werbalnych. Powinny one dotyczyć ponadprogramowego wysiłku włożonego w konkretne zadanie. 

Drobne upominki zawsze są mile widziane

Ciekawym sposobem na docenienie podwładnych jest z pewnością wysyłanie ich na profesjonalne szkolenia. Przynosi to nie tylko wymierne korzyści samej organizacji (poprzez podniesienie poziomu wydajności), ale także wzbogaca daną osobę o nowe kompetencje, które mogą jej się przydać w dalszej karierze. Dobrym pomysłem okazuje się ponadto dbanie o optymalny komfort pracy. W tym celu warto np. ustawić w kuchni porządny dystrybutor z czystą wodą albo zamontować w przestrzeni roboczej funkcjonalny system klimatyzacyjny. Nie zaszkodzi też co jakiś czas wręczać pracownikom niewielkie upominki rzeczowe. Godne polecenia są choćby rozmaite gadżety z bursztynem – np. ozdoby biurkowe, puzderka, piersiówki, bransoletki, długopisy, pendrive`y czy etui na wizytówki. Z jednej strony prezentują się one wyjątkowo pięknie, z drugiej zaś pełnią funkcję użytkową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przygotować się do remontu?
Jak przygotować się do remontu?
Gruntowny remont to znakomite rozwiązanie w sytuacji, gdy zależy nam na znacznym odświeżeniu pomieszczeń domowych pod względem zarówno wizualnym, jak […]
Polecamy