Żurawie wieżowe – montaż, obsługa, przydatna wiedza

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Żurawie wieżowe – montaż, obsługa, przydatna wiedza
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żurawie wieżowe to jedne z największych maszyn budowlanych. Są one powszechnie wykorzystywane w budownictwie, przemyśle, a także transporcie oraz przeładunku różnego rodzaju materiałów. Mają one bardzo duży zasięg ramienia, dzięki czemu są w stanie przenosić ciężary w szybki sposób.

Jak zbudowany jest żuraw wieżowy?

Żurawie wieżowe składają się z pionowej konstrukcji, na szczycie której zainstalowany jest wysięgnik poziomy lub wychylny. Cała budowla postawiona jest z połączonych ze sobą kratownicowych elementów. Żuraw może być przymocowany do podłoża za pomocą specjalnych kotew usytuowanych w fundamencie. Istnieją także dźwigi ruchome, które umieszczone są na podeście z szynami, kołami lub gąsienicami, dzięki czemu mogą się w łatwy sposób przemieszczać w miejsca, w których są aktualnie potrzebne.

Sterowanie żurawiem odbywa się z kabiny zamontowanej na szycie wieży. Transport ładunków przeprowadzany jest za pomocą specjalnego haka, którym usytuowany jest na wysięgniku. Może być on wychylny z ciągnikiem znajdującym się na jego końcu lub stały lub poziomy z elementem poruszającym się po nim.

Wyposażony jest on w kilka napędów, zazwyczaj elektrycznych, a każdy z nich realizuje jeden określony ruch. Praca na tym sprzęcie możliwa jest jedynie po ukończeniu specjalistycznych kursów, podczas których uczestnik zapoznaje się z jego obsługą. Na rynku istnieje wiele firm oferujących wynajem żurawi wieżowych, które mogą być przydatne podczas prac budowlanych, remontowych lub do transportu ciężkich towarów, więc z pewnością każde przedsiębiorstwo znajdzie interesujące go urządzenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Możliwości montażu odpływu w prysznicu
Możliwości montażu odpływu w prysznicu
Odprowadzenie wody z kabiny prysznicowej można wykonać przynajmniej na kilka sposobów. Oprócz tradycyjnego odpływu w postaci kratki na środki brodzika, […]
Polecamy