Chcesz przypakować? Przeczytaj ten artykuł!

Hobby i sport
miejsce-poznania
Chcesz przypakować? Przeczytaj ten artykuł!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowanie masy mięśniowej to świetny sposób, aby wyglądać i czuć się lepiej. Niestety, większość ludzi myśli, że jedynym sposobem na zdobycie masy mięśniowej jest podnoszenie ciężkich ciężarów lub picie specjalnych napojów dla sportowców. Prawda jest taka, że można również zyskać masę mięśniową wykonując trening oporowy z masą własnego ciała lub lekkimi ciężarami.

Oto kilka wskazówek, jak budować masę mięśniową:

Trening oporowy

Wykonuj trening oporowy co najmniej trzy razy w tygodniu. Nawet jeśli chcesz schudnąć, ważne jest, abyś wykonywał jakąś formę treningu oporowego co najmniej trzy razy w tygodniu. Trening oporowy zwiększa beztłuszczową masę ciała (tj. ilość mięśni i kości w organizmie) poprzez rozbijanie i odbudowę włókien mięśniowych oraz zwiększanie ich rozmiaru w czasie.

Ćwiczenia złożone

Skup się najpierw na ćwiczeniach złożonych, a dopiero potem na izolacyjnych. Ćwiczenia złożone pracują nad więcej niż jedną grupą mięśniową jednocześnie (np. przysiady pracują zarówno nad udami, jak i nad tyłkiem). Ćwiczenia izolacyjne skupiają się tylko na jednej grupie mięśniowej (na przykład, uginanie ramion angażuje tylko bicepsy). Próbując zbudować masę mięśniową, zacznij od ćwiczeń złożonych, a następnie przejdź do ćwiczeń izolacyjnych, jeśli czas na to pozwala.

Odpowiednia ilość powtórzeń

Wybierz ciężar, który pozwoli ci wykonać od 8 do 12 powtórzeń w serii. To pozwoli Ci uzyskać jak najwięcej z treningu budującego mięśnie. Powinieneś również odpoczywać przez około 2 sekundy pomiędzy każdym powtórzeniem i dwie minuty pomiędzy każdą serią.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie produkty są bezpieczne dla środowiska?
Jakie produkty są bezpieczne dla środowiska?
Troska o środowisko oraz zrównoważony rozwój to kroki, które są podejmowane nie tylko przez duże przedsiębiorstwa, ale też przez zwykłych […]
Polecamy