Jak dobrać kolor odzieży do sylwetki?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jak dobrać kolor odzieży do sylwetki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy dobieramy odzież do siebie, bierzemy pod uwagę wiele szczegółów. Między innymi krój czy też kolor danego ubrania. Wszystkie te elementy mają bowiem wpływ na to, czy strój pasuje do nas w ogólnym rozumieniu. Jak dobierać ubrania pod względem kolorystycznym, by uwydatniały one zalety naszej figury?

Jak kolor może wpływać na naszą sylwetkę?

Oczywiście są takie kolory, które optycznie powiększają. Jeśli mamy typową figurę plus size i założymy coś czerwonego, może nas to jeszcze bardziej powiększyć. Niektóre kolory nie pasują również po prostu do naszej urody. Gdy założymy strój w konkretnym kolorze, od razu widzimy, iż zdecydowanie to do nas nie pasuje.

Dlatego też w wyborze ubrania bardzo ważne jest to, by na początku przede wszystkim je przymierzyć. Na przykład sukienki midi nie każdemu pasują głównie dlatego, że ich długość jest nietypowa. Gdy mają zbyt wyrazistą kolorystykę i przykładowo poziome pasy, mogą optycznie skracać i dodatkowo nas jeszcze powiększać.

Dziś bardzo dostępna jest dla nas odzież damska online. W internecie możemy sporą ilość ubrań kupić taniej. Ważne jest jednak to, by podczas takich zakupów podchodzić do wszystkiego rozważnie, wybierając zawsze pewne dla nas kolory. Czasem to czy kolor jest przygaszony czy też bardziej wyrazisty, już wiele zmienia.

Oczywiście nie warto ograniczać się do jednej czy też dwóch barw, które nam najbardziej odpowiadają. Dobrze jest korzystać z jak największej gamy kolorystycznej, biorąc jednak pod uwagę to, które najbardziej pasują do naszej urody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dermatolog – kiedy warto się do niego udać?
Dermatolog – kiedy warto się do niego udać?
Dermatolog jest lekarzem specjalistą zajmującym się chorobami skóry. Warto się do niego zgłosić z wszelkimi problemami skórnymi, celem pogłębionej diagnostyki […]
Polecamy