Co może pomóc w ograniczeniu prędkości na drodze?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Co może pomóc w ograniczeniu prędkości na drodze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Bardzo często kończą się one śmiercią osób, które brały w nim udział. Istnieją sposoby na to, aby skutecznie ograniczyć prędkość na pewnych odcinkach drogi. Zdecydowanie warto jest się z nimi zapoznać.

W jaki sposób można ograniczyć prędkość samochodów na drodze?

Jednym ze sposobów, które są najczęściej stosowane są graniczenia prędkości w postaci znaków pionowych, na których znajdują się informacje odnośnie tego, z jaką prędkością maksymalną można poruszać się po danym odcinku. Wielu kierowców widząc takie oznaczenia znacząco zwalnia, ponieważ zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie może się pojawić. Inną metodą, która również przynosi oczekiwane efekty są częste patrole policji, które ustawiają się w miejscach, gdzie do przekraczania prędkości dochodzi najczęściej. Patrol wyposażony jest w urządzenia mierzące prędkość, dzięki czemu jest w stanie wyłapać i ukarać kierowców łamiących przepisy. Słony mandat sprawia, że podczas kolejnej podróży samochodem kierowcy zdecydowanie bardziej zwracają uwagę na to, z jaką prędkością się poruszają. Na osiedlach mieszkaniowych lub w pobliżu szkoły czy placu zabaw stosuje się również progi zwalniające. Są to specjalne listwy, które po wjechaniu na nie skutecznie hamują pojazd. Można spotkać je również np. na parkingach. W pobliżu przejść dla pieszych można często spotkać również ostrzegawcze światło w kolorze pomarańczowym, które informuje o tym, aby zachować szczególną uwagę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy odzyskanie prowizji bankowej jest trudne?
Czy odzyskanie prowizji bankowej jest trudne?
Prowizja bankowa to jednorazowa kwota, jaką bank wylicza jako procent na podstawie zobowiązania i dolicza do kwoty kredytu. Klienci jednak […]
Polecamy