Najlepsze zabawki dla niemowlaków

Trendy i życie
miejsce-poznania
Najlepsze zabawki dla niemowlaków
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając się po raz pierwszy z wizytą do niemowlaka i jego rodziców, zastanawiamy się jaki prezent będzie najlepszy. Pierwsze, co przychodzi nam do głowy, to oczywiście zabawki, bo cóż mogłoby się sprawdzić lepiej. Jednak trzeba od razu podkreślić, że zabawka zabawce nierówna i czasem nawet w dobrych intencjach, nie przyniesiemy z naszym podarunkiem żadnego pożytku. Istnieje grupa zabawek dla niemowlaków, które szczególnie sprawdzają się, biorąc pod uwagę ich specyficzne potrzeby czy stopień rozwoju. Jak zatem dokonać prawidłowego wyboru, który wniesie ze sobą jakąś wartość? Poniżej kilka ważnych informacji, a pod tym linkiem przykłady produktów, które ze spokojnym sumieniem można wybrać: https://mamaija.pl/zabawki.html.

Z wizytą u niemowlaka

Doskonałym pomysłem na pierwszy prezent jest karuzela, którą można zawiesić nad łóżeczkiem dziecka. Wydobywające się z niej dźwięki będą pochłaniać uwagę dziecka, pozwolą się mu wyciszyć, a może nawet spokojnie usnąć? W początkowych tygodniach życia zaleca się wybieranie kontrastowych kolorów (czarnego i białego albo tak intensywnych, jak czerwony), ponieważ niemowlę nie ma jeszcze wyostrzonego wzroku, a taki zestaw barw pozwoli stymulować wzrok. Można też podarować zawieszki na wózki dziecięce 2w1, które oprócz stymulacji wzroku z czasem pozwolą na doskonalenie umiejętności chwytania, kiedy maluszek będzie po nie sięgał lub ułatwią rozszerzanie wrażeń dotykowych, zwłaszcza kiedy będą miały różną powierzchnię, stymulującą właśnie dotyk dziecka.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odkurzacz basenowy – sposób na idealną czystość w basenie
Odkurzacz basenowy – sposób na idealną czystość w basenie
To całkowicie normalne, że na dnie basenu ogrodowego zbierają się różne zanieczyszczenia – osady, piasek i inne. Aby zachować idealną […]
Polecamy