Co należy wiedzieć przed zakupem używanego auta na raty?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Co należy wiedzieć przed zakupem używanego auta na raty?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na kredyt na samochód warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, w tym na wysokość oprocentowania czy też prowizji. Samochód na raty jest wyjątkowo popularną formą finansowania aut, co jest związane z jej dostępnością w salonach dealerskich. Dzięki takiej opcji można jeździć dobrej jakości samochodem ponosząc przy tym wyjątkowo niskie koszty. Wbrew temu, co może się wydawać, wersja finansowania, jaką jest spłacanie rat za samochód znacznie się różni od leasingu czy też wynajmu. 

Dlaczego warto rozważyć raty na samochód?

Należy wiedzieć, iż samochód na raty to rozwiązanie dla każdego. Także dla osób, których finanse są ograniczone. Pozyskanie używanego auta na raty generuje niezbyt wygórowane koszty, dzięki czemu prawie każdy może sobie na to pozwolić. Warto wiedzieć, że w przypadku kredytu na samochód należy wraz z autem wykupić odpowiednie ubezpieczenie AC oraz OC. Mimo to przy ostatecznym rozliczeniu pojazd używany na raty na pewno wyjdzie taniej niż nowy. Należy pamiętać jednak, że aby w ogóle uzyskać kredyt trzeba wykazać się zdolnością kredytową. Każda osoba zainteresowana wzięciem pożyczki na samochód używany musi przedstawić takie dokumenty, jak wyciągi z kont oraz zaświadczenie o dochodach, zaświadczenie o zatrudnieniu oraz dowód tożsamości. Na podstawie tych dokumentów bank ocenia, czy dana osoba jest w stanie spłacić zadłużenie. Innym warunkiem podjęcia się kredytu jest wpłata własna. W przypadku brania samochodu używanego na raty może stanowić ona nawet 30% wartości pojazdu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najczęstsze choroby stopy u dzieci
Najczęstsze choroby stopy u dzieci
Prawidłowy rozwój małego dziecka powinien przebiegać w sposób harmonijny. Nie należy przyspieszać pewnych etapów np. pomijanie raczkowania, zachęcanie dziecka do […]
Polecamy