Co zaplanować przed lotem?

Lot samolotem dla wielu nie należy do przyjemności, a przecież trzeba jeszcze pamiętać, aby zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy. Przede wszystkim zwróćmy uwagę, czy mamy ze sobą dowody osobiste, a jeśli wybieramy się do państwa nienależącego do Unii Europejskiej – również paszporty. Bez nich nie wylecimy z Polski. Nawet sama droga na lotnisko może być trudnym przeżyciem, ale stres będzie mniejszy, gdy dowiezie nas tam firma oferująca transport na lotnisko Balice.

Dobrze jest wcześniej zorientować się, jakie warunki zastaną nas po przylocie do kraju docelowego. Organizacja transportu to istotna rzecz, chyba, że na miejscu chcemy skorzystać z taksówki. Te jednak często pobierają wysokie opłaty od turystów, zwłaszcza w egzotycznych miejscach. Taniej będzie dotrzeć do celu autobusem, lub skorzystać z komunikacji miejskiej.

Jak dojechać na lotnisko?

Zanim wsiądziemy do samolotu, musimy sprawdzić jak dostaniemy się na lotnisko. Stresującym przeżyciem może być nawet sam dojazd. Jeśli nie latamy zbyt często to może lepiej dla nas będzie skorzystać z usług firm transportowych. To wygodne rozwiązanie, bo zostajemy dowiezieni na miejsce odlotu bez potrzeby martwienia się o parking. Bus Kraków-Katowice Pyrzowice na lotnisko dowiezie nas w komfortowych warunkach.

Warto też zastanowić się nad noclegiem zarówno przed, jak i po przylocie. Zwłaszcza po powrocie do kraju możemy być zmęczeni długą podróżą samolotem. Pomyślmy więc nad tym, czy nie lepiej będzie spędzić noc w hotelu i dopiero po niej wracać do domu.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


16 − sześć =