Z jakich materiałów musi być wykonana odzież na lato?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Z jakich materiałów musi być wykonana odzież na lato?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Produkty z włókien naturalnych

Odzież letnia powinna być lekka i przewiewna. Materiał, z którego wykonane są wysokiej jakości ubrania, musi znakomicie chłonąć wilgoć i dodatkowo pozwalać skórze oddychać. Wśród naturalnych materiałów wymienione właściwości ma bawełna, która potrafi wchłonąć nawet 25 procent pary wodnej bez wrażenia mokrego ubrania.

Najbardziej ceniona jest bawełna czesana, która jest nie tylko lekka i przewiewna, ale dodatkowo niezwykle delikatna dla skóry. Bawełna to materiał, z którego wykonuje się również majtki dla kobiet.

Do produkcji kobiecej bielizny na lato używa się także włókna bambusowego oraz wiskozy. Tego rodzaju wyroby powinien mieć w swej ofercie każdy szanujący się sklep online z bielizną. Jeśli chodzi o inne naturalne materiały używane do produkcji letnich ubrań, na uwagę zasługuje len oraz wełna. Zarówno jeden, jak i drugi materiał wykazuje właściwości termoregulacyjne, chroniące przed przegrzewaniem się organizmu.

Nowoczesne syntetyki

Jeszcze do niedawna twierdzono, że w okresie letnim powinno się nosić wyłącznie odzież wykonaną z naturalnych materiałów, ponieważ sztuczne włókna nie pozwalają skórze oddychać. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele syntetycznych materiałów, które doskonale imitują naturalny len, czy bawełnę, a są przy tym bardziej trwałe.

Na uwagę zasługują m.in. takie tkaniny syntetyczne jak modal, lyocell i cupro. Te produkty nowej generacji mają te same właściwości higroskopijne co bawełna, a w dotyku przypominają naturalny jedwab.

Odzież letnia wykonana z takich tkanin jest przewiewna i lekka. Spośród innych tkanin syntetycznych używanych do produkcji ubrań oraz bielizny kobiecej na uwagę zasługuje również elastan i poliamid. Wszystkie wymienione tkaniny są bardzo wygodne i pozwalają skórze oddychać, dlatego chronią przed nadmiernym poceniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto się zdecydować na zażywanie niektórych suplementów?
Dlaczego warto się zdecydować na zażywanie niektórych suplementów?
Prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest możliwe dzięki spożywaniu odpowiednich ilości składników odżywczych. W przypadku ich niedoboru warto skorzystać z suplementów diety. […]
Polecamy