Czy lokalizacja biura ma wpływ na renomę firmy?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Czy lokalizacja biura ma wpływ na renomę firmy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lokalizacja powinna być jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze siedziby dla biura. Właściwie dobrana wpływa bowiem na łatwiejsze funkcjonowanie firmy i pozwala w znacznym stopniu obniżyć koszty prowadzenia działalności (co prowadzi do zwiększenia konkurencyjności na rynku). Ma również ogromne znaczenie w kontekście renomy przedsiębiorstwa, bo prestiż danej ulicy czy dzielnicy staje się swoistą wizytówką. Zdecydowanie najlepiej jest posiadać biuro w centrum Warszawy, choć oczywiście mogą sobie na to pozwolić jedynie największe i najbogatsze podmioty.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Biuro, czyli główna siedziba danej firmy, stanowi miejsce spotkań jej przedstawicieli z ważnymi kontrahentami i potencjalnymi pracownikami, w związku z czym powinno być reprezentatywne i zlokalizowane w prestiżowym punkcie. Najbardziej pożądana jest lokalizacja w biznesowym centrum dużego miasta i na dodatek w nowoczesnym biurowcu. Niestety wiele przedsiębiorstw może o tym jedynie pomarzyć z powodu ograniczonych zasobów finansowych.

Alternatywnym rozwiązaniem jest wynajęcie lokalu w dzielnicy, w której funkcjonuje ogromna liczba restauracji, obiektów handlowych oraz usługowych czy klubów sportowych, ponieważ jest tam w znacznym stopniu ułatwiony kontakt z klientami. Ogromne znaczenie przy wyborze konkretnej lokalizacji ma przede wszystkim obecność odpowiedniej liczby miejsc parkingowych i doskonała dostępność komunikacyjna (przystanki autobusowe i tramwajowe, dworzec kolejowy), a także dobra widoczność z ulicy. Należy zatem koniecznie unikać obiektów znajdujących się np. w głębi podwórek oraz pod wiaduktami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie osoby najczęściej korzystają breloków ratowniczych?
Jakie osoby najczęściej korzystają breloków ratowniczych?
Brelok ratunkowy to element ozdoby, który może być noszony przez każdego, ale jest szczególnie przydatny dla osób, które są w […]
Polecamy