O czym trzeba wiedzieć przed wysłaniem paczki?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
O czym trzeba wiedzieć przed wysłaniem paczki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korzystanie z usług firmy kurierskiej stało się tak samo popularne, jak korzystanie z poczty. Odbieranie i nadawanie przesyłek czy listów kurierem jest wygodną opcją, nie musimy nigdzie chodzić, kurier przyjeżdża pod wskazany przez nas adres. Warto pamiętać, że jeśli nadajemy paczkę, to powinna być ona kompletnie gotowa do wysyłki.

Przed przyjazdem kuriera

Paczka przed badaniem powinna być odpowiednio zapakowana. Jeśli wysyłamy większą rzecz, to dobrze jest umieścić ją w kartonie. Kurier może mieć na wyposażeniu opakowanie do przesyłki, jednak to nie leży w jego obowiązku. Jego pracą jest odebranie i dostarczenie paczki w konkretne miejsce, a nie jej pakowanie.

Należy wyposażyć się także w list przewozowy. Jest to dokument, na którym umieszczone są wszystkie dane odbiorcy oraz nadawcy. List przewozowy drukujemy ze strony firmy kurierskiej i przyklejamy na paczkę w widocznym miejscu. Następnie umawiamy kuriera w dogodnych godzinach i przekazujemy mu gotową paczkę.

Udogodnienia

Ciekawym rozwiązaniem jest przesyłka pobraniowa. Nadawca nie ponosi w związku z takim rodzajem przesyłki żadnych kosztów. Zapłata leży po stronie odbiorcy. Jeśli nadamy paczkę odpowiednio wcześniej, najczęściej przed godziną 12, to jest duża szansa na to, aby przesyłka dotarła do adresata jeszcze następnego dnia.

Oczywiście uzależnione jest to od wielu czynników, m.in. od odległości jaka dzieli nadawcę i odbiorcę. Wiele z firm kurierskich oferuje przesyłki ekspresowe, co znacznie przyspiesza cały proces. Więcej informacji o przesyłce pobraniowej można znaleźć na https://www.epaka.pl/przesylka-pobraniowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Za pomocą jakich rozwiązań można usprawnić kontakt firmy z klientami?
Za pomocą jakich rozwiązań można usprawnić kontakt firmy z klientami?
Wszystkie firmy działające na rynku chcą osiągnąć sukces, ale nie jest to wcale łatwe. Wymaga bowiem skupienia się na wielu […]
Polecamy