Jak wybrać firmę projektującą strony?

Businessman working on a laptop at office desk with paperwork and other objects around, top view

Każdy, kto chce posiadać stronę internetową ma życzenie, by wyglądała ona unikatowo i estetycznie. Oczywiście, można zdecydować się na darmowy szablon dostępny w internecie. Wtedy jednak nasza strona nie będzie niepowtarzalna, bo już wiele innych witryn będzie miało ten sam design. To niezbyt ambitne podejście, a jeśli na dodatek planujemy, że naszą stronę www będzie oglądało wiele osób, warto pokusić się o lepsze rozwiązania.

Najlepiej jest więc zlecić zaprojektowanie witryny profesjonalnej agencji, która się tym zajmuje. Niestety, podobnie jak ze wszystkimi firmami – również agencje interaktywne prezentują bardzo różny poziom. Niektóre sprawdzają się znakomicie, inne zaś nie koniecznie znają się na rzeczy. Jak jednak wybrać taką firmę by mieć pewność, że witryna, którą dla nas wykonają rzeczywiście spełni nasze oczekiwania?

Ważne pytania podczas rozmowy

Przede wszystkim warto umówić się na telefoniczną rozmowę, bądź osobistą wizytę w biurze agencji. To będzie pierwszym krokiem do sprawdzenia, czy jest ona godna zaufania. W czasie takiego wywiadu zadajmy osobom z firmy kilka konkretnych pytań. Zapytajmy na przykład o to, czy zapewniają hosting oraz certyfikat SSL. Hosting to serwer, na którym postawimy naszą stronę. Dobra agencja powinna mieć dostęp do serwerów dedykowanych i zadbać o to, byśmy nie musieli martwić się o tę kwestię. Certyfikaty SSL z kolei zapewniają witrynie bezpieczeństwo – nikt niepowołany nie będzie miał do niej dostępu, a nasze dane nie zostaną wykradzione przez hakerów.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


jeden + 15 =