Czy transport paletowy jest drogi?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Czy transport paletowy jest drogi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przewożenie ponadprzeciętnej ilości towaru przysparza wielu przedsiębiorcom sporo problemów, ponieważ nie wiedzą oni, jak poradzić sobie z tym wyzwaniem. Znakomitym rozwiązaniem jest w tej sytuacji transport paletkonstrukcje te w znacznym stopniu usprawniają bowiem zarówno załadunek, jak i rozładunek wszelkich przesyłek. Ich wykorzystanie wpływa ponadto korzystnie na czas realizacji zlecenia, co skutkuje obniżeniem kosztów. W niniejszym artykule zostanie przedstawiona uśredniona cena za przewóz palet na terenie kraju i za granicę. 

Nieskomplikowane rozwiązania są najbardziej opłacalne 

Obecnie zastosowanie palet jest uznawane za najprostszą, a jednocześnie najbezpieczniejszą metodę przewozu różnorodnych towarów (np. sprzętu RTV AGD czy mebli). Ładunek jest bowiem zawsze przymocowywany do tej konstrukcji za pomocą specjalnych pasów, lin i łańcuchów, a dodatkowo owijany folią stretch. Dzięki temu mamy pewność, że zostanie dostarczony do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Wyróżniamy kilka rodzajów palet – m.in. modele skrzyniowe, przeznaczone do kontenerów i w formie specjalnych nakładek. Największą popularnością cieszą się jednak tzw. europalety czterowejściowe, występujące zazwyczaj w rozmiarze 800×1200 mm, 1200×1000 mm albo 1000×1200 mm. Jeśli chodzi o koszt przewozu, to jest on uzależniony w dużej mierze od wagi całego ładunku. W obrębie kraju zapłacimy zatem około 200 zł za transport o ciężarze 500-1000 kg. Przesyłki powyżej 1000 kg to natomiast koszt co najmniej 250 zł, a w większości przypadków 300 i więcej. Z kolei cena za przewóz paletowy poza granice Polski wynosi minimum 450 zł (do 500 kg). Jeśli jesteśmy zainteresowani tego typu transportem, powinniśmy koniecznie zapoznać się z ofertą tego przedsiębiorstwa spedycyjnego: https://espedycja.com/oferta/transport/paletowy/wroclaw/ .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak montować kołki i wkręty?
Jak montować kołki i wkręty?
Kołki i wkręty stanowią podstawę w prawidłowym mocowaniu określonych mebli czy przedmiotów. Jednak, aby je prawidłowo zamontować należy posiadać dokładną […]
Polecamy