Czy transport paletowy jest drogi?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Czy transport paletowy jest drogi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przewożenie ponadprzeciętnej ilości towaru przysparza wielu przedsiębiorcom sporo problemów, ponieważ nie wiedzą oni, jak poradzić sobie z tym wyzwaniem. Znakomitym rozwiązaniem jest w tej sytuacji transport paletkonstrukcje te w znacznym stopniu usprawniają bowiem zarówno załadunek, jak i rozładunek wszelkich przesyłek. Ich wykorzystanie wpływa ponadto korzystnie na czas realizacji zlecenia, co skutkuje obniżeniem kosztów. W niniejszym artykule zostanie przedstawiona uśredniona cena za przewóz palet na terenie kraju i za granicę. 

Nieskomplikowane rozwiązania są najbardziej opłacalne 

Obecnie zastosowanie palet jest uznawane za najprostszą, a jednocześnie najbezpieczniejszą metodę przewozu różnorodnych towarów (np. sprzętu RTV AGD czy mebli). Ładunek jest bowiem zawsze przymocowywany do tej konstrukcji za pomocą specjalnych pasów, lin i łańcuchów, a dodatkowo owijany folią stretch. Dzięki temu mamy pewność, że zostanie dostarczony do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Wyróżniamy kilka rodzajów palet – m.in. modele skrzyniowe, przeznaczone do kontenerów i w formie specjalnych nakładek. Największą popularnością cieszą się jednak tzw. europalety czterowejściowe, występujące zazwyczaj w rozmiarze 800×1200 mm, 1200×1000 mm albo 1000×1200 mm. Jeśli chodzi o koszt przewozu, to jest on uzależniony w dużej mierze od wagi całego ładunku. W obrębie kraju zapłacimy zatem około 200 zł za transport o ciężarze 500-1000 kg. Przesyłki powyżej 1000 kg to natomiast koszt co najmniej 250 zł, a w większości przypadków 300 i więcej. Z kolei cena za przewóz paletowy poza granice Polski wynosi minimum 450 zł (do 500 kg). Jeśli jesteśmy zainteresowani tego typu transportem, powinniśmy koniecznie zapoznać się z ofertą tego przedsiębiorstwa spedycyjnego: https://espedycja.com/oferta/transport/paletowy/wroclaw/ .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki prezent na święta zadowoli fana piłki nożnej?
Jaki prezent na święta zadowoli fana piłki nożnej?
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas radosnego oczekiwania, ale również spore wyzwanie dla wielu osób. Wszyscy zastanawiają się, jaki […]
Polecamy