Koperty- rodzaje i zastosowanie

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Koperty- rodzaje i zastosowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród materiałów potrzebnych do biura i domu, bez wątpienia powinny znaleźć się koperty. Jakie wybrać? Czym się kierować?

Rodzaje kopert

Rozróżniamy podział kopert ze względu na materiał wykonania, na przykład papier. Kolejnym podziałem jest kolor. Najbardziej popularne są te w kolorze białym, wyróżniamy także szare i koperty małe kolorowe, które najczęściej wykorzystywane są do kartek okolicznościowych. Przy wyborze kopert, warto zwrócić uwagę na ich format. W dobrze zaopatrzonym biurze, powinny znaleźć się te w najbardziej popularnych formatach, takich jak C-6, DL, B-5, C-4. Koperty różnią się pomiędzy sobą też sposobem w jaki są zaklejane. Mogą mieć klej, który po zwilżeniu wodą, będzie podatny na sklejenie, lub lep zabezpieczony taśmą. W tym przypadku, po oderwaniu i bez udziału wody kopertę można zakleić. Na rynku można spotkać także koperty bezpieczne, wykonane z tworzywa, które są wykorzystywane na przykład w bankowości, do przechowywania pieniędzy lub ważnych dokumentów. 

Zastosowanie kopert

Koperty małe najczęściej wykorzystywane są do listów, pism urzędowych i kartek pocztowych. Większe koperty, mieszczą w sobie kartkę w formacie A4, będą odpowiednie do przesyłanie większej ilości dokumentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie urządzenia kuchenne powinny się znaleźć w każdej nowoczesnej kuchni?
Jakie urządzenia kuchenne powinny się znaleźć w każdej nowoczesnej kuchni?
Dobrze wyposażona, nowoczesna i funkcjonalna kuchnia, to chluba niejednej pani domu. Przebywanie w takim pomieszczeniu sprawia wielką przyjemność. A wszelkie […]
Polecamy