Czym jest tkanina żakardowa i co najczęściej się z niej wykonuje?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Czym jest tkanina żakardowa i co najczęściej się z niej wykonuje?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Tkanina żakardowa stanowi materiał, który może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów. Technika, jaką wykonuje się tego rodzaju tkaniny, umożliwia uzyskiwanie bardzo dużych wzorów o bardzo drobnych elementach. Motywami przewodnimi tych wzorów są najczęściej rośliny, scenki rodzajowe, a nawet całe obrazy, włącznie z portretami.

Tkanina żakardowa i jej charakterystyka

Produkcja tkaniny żakardowej jest niezwykle złożonym procesem, który wymaga sporo czasu i nakładu pracy. Zdobienia na materiale imitują haft oraz ręcznie tkane gobeliny. Dzięki zastosowanej w nich wyjątkowej technice tkania posiadanie produktu uszytego z żakardowego materiału daje poczucie luksusowego piękna. Obecnie żakard jest cenioną tkaniną na całym świecie i to w różnych branżach; co nie powinno dziwić – również w branży modowej. Projektanci chętnie wykorzystują ten materiał podczas tworzenia swoich kolekcji. Należy nadmienić, że żakard jest materiałem mocnym i łatwym w obróbce. Ważne jest, aby uszyć go we właściwy sposób, gdyż inaczej zacznie rozchodzić się na szwach. Ponadto, zbyt luźno utkany staje się podatny na przetarcia.

Tkanina żakardowa – najczęściej wykonywane produkty

Tkanina żakardowa nie jest tak elastyczna, jak dzianina, a mimo to znalazła szereg zastosowań właśnie w modzie. Wyjątkowo niebanalne wzornictwo, jakim cechuje się ta tkanina, sprawia, że ubrania z niej wykonane stanowią wyjątkowy strój zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jej zaletą jest wytrzymałość, jak również to, że się nie gniecie, a zatem utrzymanie jej w należytym porządku jest stosunkowo łatwe. Ten materiał nie rozciąga się i nie zmienia kształtu, tak jak mogą to robić ubrania wyprodukowane z innych materiałów. Poza branżą modową tkanina żakardowa wykorzystywana jest również w branży dekoracyjnej. Produkowane są z niej wzorzyste obrusy, zasłony oraz firany. Nie możemy zapomnieć również o pokryciach materaców oraz pościeli. Narzuty żakardowe wnoszą do pomieszczenia wyjątkowy styl, nowoczesność oraz elegancję. Tkanina żakardowa jest modnym materiałem, który można nosić nie tylko na ciele w formie na przykład żakietu, spodni lub szala. W praktyczny sposób można nim ozdobić każde wnętrze.

Koc akrylowy i tkanina żakardowa – co mają wspólnego?

Każde pomieszczenie powinno być zaaranżowane w sposób spójny. Dobrze dobrane kolory oraz materiał sprawiają, że osoby przebywające w pomieszczeniu czują się komfortowo. Harmonia wnętrza przyczynia się do spokoju i opanowania wszystkich domowników.

Koc akrylowy, taki jak na stronie: https://www.moker.eu/koc-akrylowy-gruby-i-cieply-szary-p-1131.html uwydatni wzorzyste obrazy na tkaninie żakardowej, natomiast miękkość zaprezentowanego koca doda w pomieszczeniu uczucie lekkości i przyjemności. Ze względu na to, że tkanina żakardowa jest dość kolorowym, sztywnym i chłodnym materiałem, to jednokolorowy koc akrylowy może dodać wnętrzu przyjemnego ciepła. Podobnie jak tkanina żakardowa, koc akrylowy nie wymaga prasowania. Jest to nie tylko praktyczne wyposażenie każdego salonu, ale również niezwykle dekoracyjny dodatek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy warto skorzystać z profesjonalnych zabezpieczeń mienia?
Kiedy warto skorzystać z profesjonalnych zabezpieczeń mienia?
Ochrona mienia w dzisiejszych czasach staje się koniecznością. Potencjalny dostęp niepowołanych osób w miejscu pracy, magazynowania czy transportu staje się […]
Polecamy