Do czego służą rozdzielacze gorącego powietrza?

Budowa
miejsce-poznania
Do czego służą rozdzielacze gorącego powietrza?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozdzielacze gorącego powietrza to urządzenia wykorzystujące podgrzany gaz do równomiernego rozprowadzenia ciepła z nagrzewnicy na danym obszarze. Rozdzielacze gorącego powietrza są zwykle używane w zastosowaniach, w których ciepło musi być stosowane do całej powierzchni, takich jak ogrzewanie płyty lub walcowanie stali na gorąco. Gorący gaz jest zwykle podgrzewany przez spalanie gazu ziemnego lub propanu.

Kto używa rozdzielaczy gorącego powietrza?

Dystrybutor gorącego powietrza jest również nazywany rozpraszaczem płomienia, promiennikiem i palnikiem promieniowym. Są one najczęściej stosowane w warunkach przemysłowych, gdzie duże ilości ciepła muszą być szybko rozproszone na dużym obszarze. Na przykład, mogą być używane przez huty stali do wstępnego podgrzewania blach przed ich wprowadzeniem do walcowni. Mogą być również używane przez odlewnie do wstępnego podgrzewania form przed wlaniem do nich roztopionego metalu.

Dystrybutory gorącego powietrza działają poprzez wykorzystanie dwóch palników do wytwarzania strumieni gorącego powietrza, które są kierowane na ogrzewany obiekt. Jeden palnik wytwarza strumienie powietrza o wysokim ciśnieniu, podczas gdy drugi wytwarza strumienie powietrza o niskim ciśnieniu, które miesza się z strumieniami o wysokim ciśnieniu, zanim dotrą do celu. Połączony strumień gazu dostarcza więcej energii niż każdy strumień z osobna, ponieważ tworzy mieszanie pomiędzy dwoma strumieniami, co zwiększa wydajność mieszania i zmniejsza turbulencje w każdym strumieniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Praktyczne pomysły na dekorację salonu
Praktyczne pomysły na dekorację salonu
W domowych wnętrzach można wykorzystać rozmaite inspiracje aranżacyjne. Producenci proponują tak szeroki wachlarz produktów, że nawet ci najbardziej wymagający klienci […]
Polecamy