Odpowiednia prezencja nieruchomości kluczem do przyciągnięcia kupców

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Odpowiednia prezencja nieruchomości kluczem do przyciągnięcia kupców
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żeby szybko sprzedać nieruchomość, należy zadbać o jej odpowiedni wygląd i właściwą prezentację. Błędy popełnione podczas przygotowywania oferty mogą zniechęcać potencjalnych klientów i wpływać na ich decyzje zakupowe. Warto kierować się zasadą, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.

Home staging, czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Profesjonalne przygotowywanie nieruchomości niewielkim kosztem nazywane jest fachowo home stagingiem. Punktem wyjścia jest dokładne posprzątanie domu lub mieszkania, które będzie sprzedawane. Potencjalni nabywcy zwracają szczególną uwagę na czystość okien oraz podłóg, a także łazienki. Konieczne jest usunięcie wszelkich drobnych usterek, które mogłyby zniechęcać do zakupu, a także odpersonalizowanie wnętrz. W pomieszczeniach powinien panować ład i porządek oraz przyjemny zapach.

Tworzenie profesjonalnej oferty

Po przygotowaniu mieszkania zgodnie z zasadami home stagingu można przystąpić do tworzenia oferty, która znajdzie się w serwisach ogłoszeniowych. Na tym etapie konieczne jest przygotowanie profesjonalnego opisu i dodatnie odpowiednich zdjęć. Prawidłowo wykonana fotografia nieruchomości przykuwa uwagę potencjalnych nabywców i sprawia, że chcą zapoznać się z ofertą. Przy wykonywaniu zdjęć należy zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie nieruchomości oraz jej ekspozycję. Zaleca się ustawienie aparatu na wysokości osoby siedzącej. Zdaniem specjalistów taka perspektywa daje najlepszy efekt. Istotne znacznie ma również zastosowanie odpowiedniej temperatury barwowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy na wakacjach warto jeść na mieście?
Czy na wakacjach warto jeść na mieście?
Nie ma wątpliwości, że jedzenie na mieście jest droższe niż gotowanie w domu. Ale koszt posiłku w restauracji zależy od […]
Polecamy