Dlaczego manga robi furorę na świecie?

Hobby i sport
miejsce-poznania
Dlaczego manga robi furorę na świecie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest?

Manga jest formą gatunku komiksu, który powstał na terenie Japonii. Jest to stylizowana grafika ukazująca przygodę, która opowiada o przygodach bohaterów. Jego początki sięgają XIX wieku, a największy rozkwit mang pojawił się w latach 70 XX wieku. Mangi są przede wszystkim odbierane jako część kultury popularnej, ale to ona bywa także inspiracją do tworzenia szeroko pojętej mody.

Popularność w Polsce

W Polsce mangi zaczęły się popularniej traktować dopiero w ostatnich latach, gdy anime zaczęło odgrywać coraz większą rolę w życiu młodych ludzi. W ciągu ostatnich kilku lat powstało w naszym kraju kilka nowych tytułów tego typu.

Skąd popularność?

Mangi to nie tylko zabawa, ale również doskonały sposób na poznanie języka japońskiego i kultury. Jest to także bardzo popularne hobby, które pokazuje, że możliwości językowe mogą dać wspaniałe doznania oraz graficzny przekaz wspierający różne dziedziny życia, od psychologii i prawa po ekonomię i medycynę. 

Popularność mang dlatego rosła bardzo szybko, ponieważ każdy z nas chciałby zobaczyć się w tym świecie fantastycznych postaci i miejsc. W ten sposób możemy poznać nowe języki oraz odkrywać piękno kultury tego kraju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wygodne stroje dla niemowląt
Wygodne stroje dla niemowląt
Jedną z najistotniejszych kwestii w wyborze stroju dla niemowlaka jest komfort użytkowania. Ubranka dla niemowląt powinny być przede wszystkim wygodne […]
Polecamy