Do czego wykorzystywane są odpady komunalne i co z nich powstaje?

Technologie
miejsce-poznania
Do czego wykorzystywane są odpady komunalne i co z nich powstaje?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Odpady komunalne wcale nie muszą być składowane lub utylizowane. Można je powtórnie wykorzystać, stosując się do określonych zasad bezpieczeństwa, jak i z wykorzystaniem najnowszych technologii. Najczęściej stosowane są w produkcji stałych paliw odpadowych (RDF, SRF), co pozwala ulepszyć, ale też skrócić proces zarządzania nimi. Z paliwem alternatywnym z odpadów można zmniejszyć zużycie tradycyjnych, ale stanowi ono jednocześnie wydajne i korzystne źródło energii. 

Nowe życie odpadów dla lepszego środowiska

Okazuje się, że odpady cechujące się wysoką kalorycznością i odpowiednimi parametrami mają ważny potencjał energetyczny, który marnuje się na wielu składowiskach. Na szczęście nowe przepisy, które zakazują przechowywania niektórych z nich, w tym o wartości opałowej wyższej niż 6 MJ/ kg s.m., zmieniły sytuację diametralnie. Dzięki nim istnieje możliwość przetwarzania odpadów na paliwo alternatywne, które znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Stosowane jest między innymi na szeroką skalę w cementowniach czy elektrociepłowniach. Ponadto w zakładach przemysłowych, które są odpowiednio przystosowane do ponownego wykorzystywania paliwa RDF we własnych procesach współspalania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pióro – czy to dobry pomysł na prezent?
Pióro – czy to dobry pomysł na prezent?
Jest wielu ludzi, którzy wyrażają się poprzez sztukę. Malowanie rysowanie, wycinanie dzierganie czy tworzenie grafiki są bardzo cenne w dzisiejszych […]
Polecamy